Kolejne sukcesy sztangistek z Wierzbna.

(link otworzy duże zdjęcie)

W ostatnich dniach czerwca w Białej Podlaskiej odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski.

Startowała w nich Katarzyna Kraska, która broniła tytułu mistrzowskiego sprzed roku.

Kasia w rwaniu uzyskała 83 kg a w podrzucie 110 kg i zdecydowanie wygrała swoją kategorię wagową wyprzedzając drugą zawodniczkę. Wynik ten dał również zwycięstwo w klasyfikacji sinclaira tak jak w ubiegłym roku.

Tym zwycięstwem wywalczyła sobie prawo startu w sierpniowej Uniwersjadzie, która odbędzie się w Chińskim Tajpej.

1 lipca w Czechach w Turnieju Nadzieii Olimpijskich wystartowała Patrycja Kołtowska, po raz pierwszy reprezentując barwy Polski.

Patrycja zajęła wysokie 4 miejsce w gronie 24 dziewcząt z Polski , Czech, Słowacji i Węgier. W rwaniu uzyskała 68 kg a w podrzucie 83 kg. Patrycja została powołana do Kadry Narodowej i w sierpniu br. weźmie udział w zgrupowaniu przygotowującym do startu w ME juniorów.