Podpisanie umowy na realizację budowy nowoczesnych centrów dostępu do wiedzy i kultury w Domaniowie i Wierzbnie

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 5 października 2017 r. w Urzędzie Gminy Domaniów zawarta została umowa na realizację budowy nowoczesnych centrów dostępu do wiedzy i kultury w Domaniowie oraz Wierzbnie, w których mieszkańcy gminy Domaniów będą mogli rozwijać swoje pasje i miło spędzać czas. Nieruchomości zostały już przekazane Wykonawcy - firmie MAR-DOM z Godzikowic, który przez najbliższe dni będzie przygotowywał plac budowy.

Prace budowlane potrwają do III kwartału 2018 roku. Obiekt w Domaniowie zaplanowany został jako budynek dwukondygnacyjny o powierzchni użytkowej 715 m2, nawiązujący do historycznej zabudowy wsi składający się m.in. z multimedialnej, wielofunkcyjnej sali z zapleczem na potrzeby spotkań literackich, wykładów, konferencji, projekcji audiowizualnych oraz wypożyczalni książek, czytelni tradycyjnej, czytelni czasopism z kawiarenką prasową, sali zabaw dla dzieci, pracowni komputerowych i językowych oraz pracowni do zajęć grupowych. Z kolei budynek dawnej świetlicy wiejskiej w Wierzbnie zostanie poddany całkowitej przebudowie i znacznej rozbudowie, w trakcie której podzielony zostanie na dwie części funkcjonalne: część gastronomiczno-techniczną oraz część kulturalno-oświatową. Obie będą ze sobą dogodnie powiązane, lecz posiadać będą odrębne wejścia do budynku. Placówka będzie przystosowana dla osób niepełnosprawnych a oprócz sali świetlicowej czy pomieszczeń bibliotecznych pojawi się miejsce na komfortową kuchnię z zapleczem, czytelnie, stanowiska komputerowe oraz multimedialną salę konferencyjną i salę zabaw dla dzieci.

tekst: Tomasz Ciecierski

Opublikowano: 06 października 2017 12:57