Brąz Macieja Grynienki na Halowych Mistrzostwach Polski seniorów!

Brąz Maćka w HMP seniorów

Maciej Grynienko, zawodnik UKS „Orlica” Domaniów, zajął trzecie miejsce w 62.PZLA Halowych Mistrzostwach Polski seniorów, ustanawiając nowy rekord życiowy 2.19. Zawody odbyły się 17-18 lutego w Hali Arena Toruń.

Zawodnik „Orlicy” od stycznia tego roku przeszedł do kategorii U23, ale w zawodach halowych młodzieżowcy rywalizują razem z seniorami. Maciek był najmłodszy wśród skoczków wzwyż, jednak doskonale poradził sobie z presją i po ciekawym konkursie zdobył brązowy medal. Drugie miejsce z zajął Norbert Kobielski z MKS Inowrocław, pokonując poprzeczkę na wysokości 2.25. Mistrzem Polski z takim samym wynikiem został Sylwester Bednarek z RKS Łódź, który obecnie legitymuje się najlepszym wynikiem w Polsce - 2.33 i tym samym wypełnił minimum PZLA na 17.IAAF Halowe Mistrzostwa Świata w Birmingham.

Maciek swój rekord życiowy z ubiegłego roku – 2.16 pierwszy raz poprawił podczas styczniowego mityngu w Aleksandrowie Łódzkim uzyskując 2.17, a w Toruniu dołożył jeszcze dwa centymetry.

-  W imieniu swoim i zawodnika bardzo dziękujemy mieszkańcom Gminy Domaniów, i nie tylko - za trzymanie kciuków i kibicowanie Maćkowi „na żywo” podczas transmisji telewizyjnej z Torunia. Mam nadzieję, że równie dużych emocji dostarczymy wszystkim w sezonie letnim.

Tekst. Lilla Mikoda

Opublikowano: 12 marca 2018 08:32