DOBRY START 300 dla ucznia

Program „Dobry Start”

Czego dotyczy program "Dobry Start"

Program „Dobry Start" to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na osiągany dochód.

Komu przysługuje świadczenie

Świadczenie „Dobry Start" przysługuje raz w roku na dziecko uczące się, aż do ukończenia przez nie 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24 roku życia

Od kiedy można składać wniosek

Wniosek o świadczenie „Dobry Start" można składać online już od 1 lipca (strona empatia.mrpips.gov.pl lub przez bankowość elektroniczną) oraz od 1 sierpnia drogą tradycyjną (w formie papierowej). Wniosek należy złożyć do 30 listopada.

Gdzie złożyć wniosek

Wniosek będzie można składać w Urzędzie Gminy w Domaniowie - pokój nr 5.

Kiedy pomoc trafi do rodziny

Złożenie wniosku w lipcu lub w sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy zostanie złożony w kolejnych miesiącach, to pomoc do rodziny trafi w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku.

Uwaga!

300 zł nie będzie przysługiwać na dzieci uczące się w przedszkolu oraz realizujące roczne przygotowanie szkolne (tzw. zerówka) w szkole lub w przedszkolu.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej:https://www.mpips.gov.pl/ w zakładce DOBRY START 300

Opublikowano: 29 czerwca 2018 13:55

Kategoria: Komunikaty