Zajęcia edukacyjne z okazji Dnia Dziecka w Urzędzie Gminy Domaniów

W dniu  1 czerwca br. młodzież z Gimnazjum Zespołu Szkół w Wierzbnie i Zespołu Szkół w Domaniowie wzięła udział w II edycji zajęć edukacyjnych z okazji Dnia Dziecka.

W pierwszej części spotkania wójt Gminy Domaniów – Wojciech Głogulski przywitał uczniów i razem z sekretarz - Dorotą Sala przeprowadzili krótki test wiedzy o samorządzie. Następnie uczniowie złożyli uroczyście ślubowanie pracownika samorządowego.

Po czym, sekretarz przedstawiła uczniom funkcjonowanie urzędu.  W tym szczególnym dniu, uczniowie zajęli swoje przypisane stanowisko tj.: wójta, skarbnika, sekretarza, kierownika referatu inwestycji i rozwoju, prezesa zakładu gospodarki komunalnej, dyrektora gminnego zespołu oświaty oraz kierownika USC i GOPS,  aby przez kilka godzin „pourzędować” i przekonać się na własnej skórze, z jakimi trudnościami zmaga się na co dzień samorządowiec.  Każdy z uczestników, zgodnie z zakresem swoich obowiązków załatwiał bieżące sprawy. Na zakończenie uczniowie wymienili się spostrzeżeniami na temat funkcjonowania samorządu i chętnie podzielili się swoimi uwagami, udzielali trafnych odpowiedzi na zadawane pytania. Dodatkowo każdy z uczestników otrzymał upominek w formie książki i darmowej wejściówki na basen z sauną w oławskich termach.  Wiedza, którą  gimnazjaliści zdobyli w Urzędzie zaprocentuje w przyszłości na życiowej lekcji obywatelskiej, ponieważ już za półtora roku uczniowie obecnej III klasy gimnazjum oddadzą swoje głosy w wyborach samorządowych.

A oto przedstawiciele tegorocznej władza młodzieżowej:

Wójt Gminy Domaniów – Miłosz Frątkiewicz

Sekretarz Gminy Domaniów – Julia Janiuk

Skarbnik Gminy Domaniów – Roksana Gondek

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Domaniowie – Karolina Morawska

Kierownik Referatu Rozwoju i Inwestycji – Martyna Sopata

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Domaniowie – Martyna Kozij

Dyrektor Gminnego zespołu Oświaty w Domaniowie - Natalia Jurasik

Prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej w Domaniowie – Jakub Sucharski

Dziękujemy wszystkim uczniom za poświęcony czas i życzymy powodzenia w wyborze nowej szkoły, życzymy poszukiwania własnych pasji, autorytetów, a przede wszystkim ważne jest – jak powiedział Albert Einstein:

Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, staraj się zostać człowiekiem wartościowym.

Wojciech Głogulski Wójt Gminy Domaniów

oraz pracownicy urzędu oraz jednostek podległych