Tydzień z kulturą chińską

W pierwszym tygodniu sierpnia dzieci z gminy Domaniów miały okazję trochę bliżej zapoznać się z kulturą chińską. Przyjechali do nas wolontariusze z Państwa Środka, którzy podczas warsztatów opowiadali dzieciom o zwyczajach w swoim kraju, pokazując trudną sztukę jedzenia pałeczkami czy kaligrafowania chińskich znaków. Wolontariusze Zhang Qiang, Jie Wei Li, Yu Wen, Yi Han przyjechali na zaproszenie fundacji "Żyj Kolorowo" a dzięki dyrektor Przedszkola Publicznego w Danielowicach Małgorzacie Motale, trafili również do naszej gminy. Warsztaty współorganizowało Gminne Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Domaniowie, dzięki któremu wolontariusze mogli się spotkać z dziećmi w Piskorzowie, Domaniowie, Wierzbnie i Jankowie. To był naprawdę egzotyczny tydzień!

Opublikowano: 07 sierpnia 2017 14:11

Kategoria: Katalog Imprez