Ogólnopolskie zawody LDK w Toruniu

Młodzi medaliści ogólnopolskich zawodów LDK

28 października w wałbrzyskiej hali sportowej w ramach programu Lekkoatletyka dla każdego odbyły sie wojewódzkie eliminacje do zawodów ogólnopolskich w Toruniu.

Gminę Domaniów reprezentowała 8-osobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Domaniowie, zawodnicy UKS „Orlica” Domaniów: Weronika Białogłowicz, Kinga i Karina Drelichowskie, Anita Mycek, Emilia Czurak, Wiktoria Rogowska, Kacper Olaniuk i Michał Wiatrowski.

Start w wałbrzyskiej hali był bardzo udany, a świadczy o tym grad zdobytych medali. W skoku w dal w roczniku 2003 z wynikiem 4,21 wygrała Anita Mycek. W skoku wzwyż w kategorii 13-latków skacząc 145 cm zwyciężyła Weronika Białogłowicz, Emilia Czurak była druga pokonując poprzeczkę na wysokości 125 cm. Wśród chłopców z wynikiem 155 cm wygrał Kacper Olaniuk, a Michał Wiatrowski z rekordem życiowym 135 cm był trzeci. Wśród 12-latek również w skoku wzwyż zwyciężyła Kinga Drelichowska uzyskując 140 cm, a jej siostra Karina z wynikiem 135 cm była trzecia.

Zgodnie z regulaminem LDK zwycięzcy eliminacji zapewnili sobie start w zawodach ogólnopolskich, które odbyły się 18-19 listopada w Toruniu. Impreza miała piękną oprawę, a swą obecnością uświetnili ją znani lekkoatleci: Anna Jagaciak, Maria Andrejczyk i Szymon Ziółkowski. Dolnośląska reprezentacja zwyciężyła w punktacji drużynowej, a moi podopieczni zdobyli 3 medale: Kinga Drelichowska w roczniku 2005 zajęła drugie miejsce z wynikiem 140 cm, Weronika Białogłowicz wśród 13-latek była druga z wynikiem 150 cm, a Kacper Olaniuk uzyskał trzecią lokatę uzyskując 155 cm.