Gminne obchody święta Konstytucji 3 Maja

Gminne obchody święta Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się mszą świętą odprawioną przez księdza Proboszcza Marka Górdziałka. Następnie mieszkańcy w asyście druhów Ochotniczej Straży Pożarnej z Domaniowa na czele z Orkiestrą Dętą i pocztami sztandarowymi udali się pod Urząd Gminy, gdzie odbywała się dalsza część uroczystości. Prowadząca uroczystości Magdalena Wiżgała powitała wszystkich zaproszonych gości oraz mieszkańców. Następnie grupa wokalna działająca przy Centrum Kultury i Czytelnictwa w Domaniowie odśpiewała uroczyście hymn Polski. Gospodarz Gminnych Obchodów święta Konstytucji 3 Maja Wojciech Głogulski wygłosił okolicznościowe przemówienie. Program artystyczny rozpoczął się od występu uczniów Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Wierzbnie. Po występie uczniów odbył się koncert Orkiestry Dętej OSP w Domaniowie. Następnie wystąpiła sekcja rokowa, która zaprezentowała program muzyczny składający się z największych przebojów muzycznych. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji zarówno dla starszych jak tych najmłodszych uczestników. Odbyły się pokazy sprzętu Straży Pożarnej, Policji, koncerty a dla najmłodszych przygotowano zamki dmuchane do zabawy.