DZIEŃ DZIECKA W URZĘDZIE GMINY W DOMANIOWIE

W dniu 06.06.2018 r. w Urzędzie Gminy w Domaniowie z okazji "Dnia Dziecka" odbyło się kolejne - trzecie spotkanie uczniów z Gimnazjum w Wierzbnie oraz uczniów z Gimnazjum w Domaniowie.

W tym wyjątkowym dniu, Wójt przekazał władzę gimnazjalistom, którzy wcielili się w role funkcjonariuszy publicznych.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania młodzieży przez Wójta. Po krótkim wprowadzeniu dotyczącym samorządu terytorialnego, funkcjonowania urzędu i jednostek podległych, gimnazjaliści złożyli uroczyste ślubowanie.

Następnie ośmioro uczniów objęło funkcje kierownicze:

Wójta, Sekretarza, Skarbnika, Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, Kierownika Referatu Inwestycji i Remontów, Dyrektora Gminnego Zespołu Oświaty, Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Prezesa Zakładu Gospodarki Komunalnej w Domaniowie i w tym dniu „zarządzało” naszą gminą.

Na zakończenie, młodzież zgromadziła się w sali Urzędu Stanu Cywilnego na krótkim podsumowaniu, podczas którego wymieniła się swoimi spostrzeżeniami i uwagami z kadrą kierowniczą urzędu, jednostek podległych, spółki oraz z Przewodniczącym Rady Gminy Domaniów.

Spotkanie było doskonałą okazją, aby wdrożyć młode pokolenie w pracę samorządowców.

Na pożegnanie każdy z uczestników otrzymał z rąk Wójta Gminy Domaniów skromne upominki.

Mamy nadzieje, że przygotowany przez nas „Dzień Dziecka” podobał się gimnazjalistom i  w kolejnych latach ich koleżanki i koledzy będą równie chętnie uczestniczyć w podobnych przedsięwzięciach.

Opublikowano: 11 czerwca 2018 12:36