Memoriał Kusocińskiego

 (link otworzy duże zdjęcie)

 

Maciek z minimum na 24.Mistrzostwa Europy seniorów

 

 

          8 czerwca odbył się 64.ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego na Stadionie Śląskim w Chorzowie, na który powołanie otrzymał zawodnik UKS „Orlicy” Domaniów, Maciej Grynienko. Zawody miały piękną oprawę i uczestniczyło w nich wielu znanych i utytułowanych sportowców, medalistów Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy.

          Maciek został zaproszony jako brązowy medalista Mistrzostw Polski seniorów i  rywalizował z klasowymi skoczkami wzwyż m.in. Tobe Naoto (JPN), Andriejem.Protsenko (UKR), Dzmitrem.Nabokau (BLR), Sylwestrem Bednarkiem (RKS Łódź) oraz Norbertem.Kobielskim (MKS Inowrocław). Młody, dwudziestoletni zawodnik „Orlicy” wytrzymał presję i bez respektu podszedł do starszych i utytułowanych kolegów, dwa razy poprawiając dotychczasowy rekord życiowy 2.22. Maciek w trzeciej próbie pokonał poprzeczkę na wysokości 2.24, a potem w pierwszej - 2.27 (klasa sportowa międzynarodowa mistrzowska).

          W Memoriale zwyciężył Japończyk Tobe Nato z wynikiem 2.30, a trzeci był Sylwester Bednarek z wynikiem 2.27, uzyskanym w drugiej próbie. Obaj Polacy wypełnili minimum wyznaczone przez PZLA (2.26) na 24.Mistrzostw Europy seniorów, które odbędą się w sierpniu w Berlinie.

 

 

Tekst i foto.Lilla Mikoda

         

Opublikowano: 13 czerwca 2018 12:27

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 223

Gmina Domaniów

Realizacja: IDcom-jst.pl