Mistrzostwa Polski do lat 23

(link otworzy duże zdjęcie)

W dniach 24-25 maj w Stoku Lackim odbywały się Mistrzostwa Polski do lat 23.

Wierzbno reprezentowane było przez 4 zawodników.

Bardzo dobrze rozpoczęły starty dziewczyny. Magdalena Szymańska w kategorii do 49 kg zdobyła brązowy medal uzyskując w dwuboju 95 kg. W kategorii wyższej do 55 kg jeszcze lepiej poszło Kamili Czechowskiej zdobywając swój pierwszy tytuł Vice Mistrzyni Polski i srebrny Medal ( do tej pory Kamila miała dwa brązowe) Wynik Kamili to 125 kg w dwuboju.

Czwarte miejsce dorzucił Adrian Franczyk, który ( co się rzadko zdarza) miał brązowy medal w rwaniu i brązowy w podrzucie ale w dwuboju przegrał 1 kg miejsce na podium.

Następnego dnia po zaciętej walce Brązowy Medal zdobył Dominik Góralski z wynikiem 233 kg w dwuboju o 1 kg wygrywając z byłym kolegą klubowym Mateuszem Szatkowskim reprezentującym Budowlanych Opole.

Drużynowo Wierzbno zajęło wysokie 4 miejsce ustępując drużynom z Biłgoraja, Opola i Bydgoszczy. Sklasyfikowano 42 zespoły.

Warto dodać ze Wierzbno zdobyło 69 pkt ( 3 medale) i wraz z zespołami Dolnośląskimi takimi jak: Śląsk Wrocław 49 pkt ( 2 medale) i Talent Wrocław 44 pkt ( 1 medal) zajęło 3 miejsce jako Województwo Dolnośląskie za Lubelskim i Mazowieckim. Sklasyfikowano 14 województw.

Na zdjęciu medaliści Młodzieżowych Mistrzostw Polski: Magda Szymańska, Dominik Góralski i Kamila Czechowska.