Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieżowej

W dniach 01-03.07.2019 w Drzonkowie ( obok Zielonej Góry) odbył się Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Zawodnicy z Wierzbna zdobyli trzy medale.

Zuzanna Protokowicz wywalczyła złoty medal poprawiając rekord życiowy w podrzucie.  Jest to 3 kolejne złoto Zuzanny. Tytuł Mistrzowski wywalczyła do lat  15 w 2017 , 2018 i teraz do lat 17.

Brązowe medale zdobyły Weronika Grzegorzewska i Julia Pikulska.

Jedyny chłopiec w naszej ekipie Szymon Wójcik zajął miejsce 8.

Kilka dni później w Słowackim Bobrovie pokazowo podczas Międzynarodowego turnieju CEFTA wystąpiły nasze dwie zawodniczki Amelia Łodzińska i Dagmara Krzemińska.

Następnie w Czeskim Havirovie nasza czwórka chłopców dzielnie powalczyła o podium na Turnieju Międzynarodowym grupy Wyszehradzkiej. Do lat 15 wygrał Szymon Góralski. Do lat 12 w swoich kategoriach wagowych na podium byli Florian Dąbek, Krzysztof Szumski i Cezary Protokowicz.

W dniach 08-11.07.2019 czołowi zawodnicy najmłodszej grupy sztangistów przebywali na zgrupowaniu sportowym w Nowej Bystrzycy.

Podziękowania dla Pana Wójta Wojciecha Głogulskiego za umożliwienie nam dojazdu na obóz gminnym autobusem.

Tekst i foto. A. Kraska

Opublikowano: 15 lipca 2019 07:40