WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA

W dniach od 28.07.2019 r. do 04.08.2019 r. odbyła się wymiana młodzieży polsko-niemieckiej. Jest to kontynuacja wieloletniej współpracy gminy Domaniów oraz Hagenow. Każdego roku nastolatki z obu gmin odwiedzają się naprzemiennie. Tym razem młodzież z gminy Domaniów odwiedziła swoich niemieckich rówieśników w miejscowości Pritzier (Niemcy). Organizatorami spotkania byli Förderverein Pritzier e.V oraz Centrum Kultury i Czytelnictwa Gminy Domaniów.

Tematem tegorocznej wymiany były ochrona środowiska naturalnego i wody jako najważniejszego surowca na naszej planecie. Młodzież brała udział w warsztatach pogłębiających ich znajomość ekologicznych zachowań, które przeplatane były świetną zabawą. Oprócz zajęć edukacyjnych uczestnicy mieli mnóstwo aktywności sportowej, w tym między innymi spływ kajakowy, wycieczki i zabawy sportowe. Młodzi ludzie odwiedzili m. in. wodne centrum edukacyjne H₂Ohr, przepiękną starówkę i zamek w Schwerin, Alpincenter – halę do sportów zimowych oraz Hansa Park – ogromny park rozrywki. W trakcie wymiany młodzieżowej oprócz dobrej zabawy był też czas na poważne refleksje na temat stosunków polsko-niemieckich. Wszystkie atrakcje służyły zacieśnieniu relacji pomiędzy uczestnikami, poznaniu kultury oraz tradycji i obyczajów regionu.

Projekt dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieżowa.

Opublikowano: 03 października 2019 15:42