Mistrzostwa Europy i Polski

(link otworzy duże zdjęcie)

22 października w Bukareszcie ( Rumunia ) w Mistrzostwach Europy do lat 20 startowała Natalia Pawlik.

Natalia startowała w kategorii wagowej do 71 kg. W rwaniu uzyskała wynik 84 kg a w podrzucie 93 kg.

W rwaniu bardzo ładny wynik a w podrzucie trochę słabiej bo zaliczone tylko 1 podejście. Dwa ataki na 97 nieudane.  Ostatecznie Natalia zajmuje 12 miejsce.

25-27 październik Mistrzostwa Polski do lat 15. Ciechanów.

Wierzbno wystawiło 4 zawodników. Wszyscy to debiutanci w Mistrzostwach Polski: Natalia Winiarska 13 lat, Karolina Milewska 13 lat, Marta Wojewoda 14 lat, Szymon Góralski 13 lat.

Wszyscy świetnie się spisali. Najlepsze miejsce zajął  Szymon Góralski w kat wag do 45 kg.

Szymon po zaciętej walce zdobył złoty medal Mistrzostw Polski. Po rwaniu nie było tak "kolorowo".

Szymon po zaliczeniu 40 kg spalił kolejne na 44 kg. Dlatego w trzecim podejściu atakował tylko 45 kg- i tym razem zaliczone podejście. 3 miejsce po rwaniu.

W podrzucie Szymon był już bezbłędny i zaliczał kolejno 56 kg, 59 kg i w ostatnim szarża na rekord życiowy i złoty medal w dwuboju i podrzucie 63 kg. Ciężar zaliczony w pięknym stylu i pierwszy Mistrz Polski w rodzinie Góralskich ( Srebrne medale zdobywali bracia Szymona Dominik i Kamil)

Dziewczyny w wadze do 45 kg Karolina Milewska i Natalia Winiarska ( najbliższe kuzynki) też w debiucie zdobyły medale.

Minimalnie lepsza tym razem okazała się Natalia zdobywając srebrny medal z wynikami 36 w rwaniu i 45 kg w podrzucie. Karolina zdobyła brązowy medal uzyskując w rwaniu 36 a w podrzucie 43 kg. Ciężar 45 też był w górze ale sędziowie nie zaliczyli stosunkiem głosów 2/1.

Najstarsza wiekiem a najmłodsza stażem treningowym Marta Wojewoda startująca w wadze do 59 kg zajęła 8 miejsce. Marta zaliczyła wszystkie podejścia bijąc swoje rekordy życiowe. W rwaniu uzyskała 36 kg a w podrzucie 49 kg.

Przed startem liczyliśmy na medal Szymona i na Natalię i Karolinę które nawiążą walkę o medal. Marta miała być w pierwszej 10. Plan więc wykonany w 100%.

Szymon Góralski zdobywając złoty medal ( zdobył go w sobotę po piątkowym starcie dziewczyn) zdobył równocześnie Setny medal Mistrzostw Polski na moje konto trenerskie.

A dorobek medalowy to :2 medale Mistrzostw Europy i 100 Mistrzostw Polski ( w tym 31 złotych)

Na zdjęciu zawodnicy Wierzbna tuż po starcie w Mistrzostwach Polski i na ostatnim Natalia Pawlik ( zdjęcie archiwalne)