Miejsca sprzyjające edukacji

Sukces Gminnego Zespołu Oświaty w Domaniowie.

Z wielką satysfakcją  pragniemy poinformować mieszkańców, że  w rankingu „Miejsca sprzyjające edukacji” Gmina Domaniów została sklasyfikowana na 160 miejscu na 2473 Gmin w Polsce.

„Miejsca sprzyjające edukacji” to ranking, który wskazuje samorządy, gdzie edukacja jest na najwyższym poziomie i gdzie samorząd lokalny dokłada wszelkich starań, żeby uczniowie od najmłodszych lat mogli korzystać z najwyższej jakości kształcenia.

Jak przekonują autorzy rankingu mądry samorząd może wspierać i rozwijać oświatę na swoim terenie, dbając o uczniów, ale też o swoją przyszłość. Od jakości szkolnej edukacji zależy bowiem jakie dalsze możliwości edukacyjne i na rynku pracy będą mieli młodzi mieszkańcy gmin, a także to jak będzie wyglądał rozwój gospodarczy i społeczny gminy w przyszłości.

Dzięki zastosowanej metodologii  możemy wskazać miejsca o wysokiej jakości nauczania. Miejsca gdzie wysiłek szkół, nauczycieli i samorządów jest większy i przynosi lepsze efekty. Są to instytucje, które znalazły klucz do tego, żeby współpracować dla dobra uczniów tworząc nową jakość.

Jest to ogromny sukces, który świadczy o wielkim zaangażowaniu, dbałości o tworzenie sprzyjających warunków kształcenia oraz skuteczności w pozyskiwaniu środków zewnętrznych.

Serdecznie gratulujemy bardzo wysokiej oceny realizowanych obowiązków służbowych  pracownikom Gminnego Zespołu Oświaty: Magdalenie Foltyńskiej – Dyrektor, Zenonowi Kopka – Inspektor ds. organizacyjnych, Marii Kotowskiej – Główny Księgowy, Helenie Padewskiej – Starszy Inspektor ds. księgowości i płac, Krystynie Maksymiszyn – Starszy Specjalista ds. księgowości, Marii Wojciechowskiej – Inspektor ds. kadr i administracji oraz gronu pedagogicznemu i pracownikom szkół i przedszkoli w naszej gminie. Życzymy również wielu  sukcesów w pracy zawodowej i dalszej skutecznej pracy na rzecz mieszkańców Gminy Domaniów.

Opublikowano: 30 czerwca 2020 07:44

Realizacja: IDcom.pl