Przebudowa kolejnej drogi gminnej!

Kolejny sukces Gminy Domaniów!

Potwierdzają się słowa byłego wojewody, a obecnego posła Pawła Hreniaka: ,,Gmina Domaniów jest liderem w pozyskiwaniu środków zewnętrznych’’. Nasza gmina ponownie  pozyskała środki finansowe na realizację przebudowy kolejnej  drogi w naszej gminie o którą latami walczyli mieszkańcy Domaniowa.

Właśnie trwa przebudowa drogi dojazdowej do osiedla domków i zagród zlokalizowanego za boiskiem sportowym w Domaniowie. Dotychczasowa droga gruntowa z licznymi zapadnięciami i nierównościami zostaje przebudowywana do drogi o pełnej konstrukcji z nawierzchnią asfaltową przystosowaną do ruchu ciężkich pojazdów i maszyn rolniczych. Długość przebudowywanego odcinka to 731 mb., koszt inwestycji to 339 780,12 zł, a kwota otrzymanego dofinansowania to aż 177 000,00 zł.

Przypominamy, że w ostatnich latach Gmina Domaniów pozyskała dofinansowania i zrealizowała drogi o nawierzchni asfaltowej w miejscowościach Radoszkowice, Radłowice, Domaniówek, Domaniów i Wierzbno. Łączna powierzchnia wykonanych dróg w pełnej konstrukcji o nawierzchni asfaltowej to już ponad 30 tysięcy metrów kwadratowych. Większość dróg gminnych została już przebudowana. W historii naszej gminy nigdy nie realizowano tylu inwestycji drogowych w tak krótkim czasie!

Opublikowano: 16 października 2020 11:06

Realizacja: IDcom.pl