PILNY APEL O KREW!

Dzień Dobry,

Drodzy Państwo, ponownie znajdujemy się w trudnej sytuacji ponieważ bardzo spadła liczba dawców oddających krew w naszym Centrum a potrzeby szpitali rosną.
Zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc i przekazanie naszego apelu.

W okresie wakacyjnym z wielką przyjemnością możemy wspólnie zaplanować wyjazdową zbiórkę krwi – wystarczy 40 chętnych osób.

Z góry bardzo dziękujemy za każdą pomoc.

Poniżej przesyłam apel oraz grafiki do wykorzystania.

Pilny apel o krew! RCKiK Wrocław prosi o zgłaszanie się do oddawania krwi. W szpitalach Wasza krew jest bardzo potrzebna do przeprowadzania operacji. Organizujcie się, udostępniajcie post, przyjdźcie oddać krew. Czekamy na Was!

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu gorąco zaprasza do oddania krwi w siedzibie Centrum, Terenowych Oddziałach w Głogowie, Legnicy, Lubinie oraz na akcjach wyjazdowego pobierania krwi.   Zapraszamy wszystkich regularnych Krwiodawców, a także tych, którzy jeszcze nigdy nie oddawali krwi.

Pamiętajmy, że krew potrzebna jest każdego dnia a wielu pacjentów spędzi swoje wakacje w szpitalu walcząc o zdrowie i życie. Oddawana przez Krwiodawców krew i jej składniki jest przetaczana osobom po wypadkach, pacjentom po zabiegach operacyjnych, z zaburzeniami krzepnięcia, po oparzeniach, z chorobami nowotworowymi, w tym w trakcie chemioterapii.

Aktualnie potrzebne są wszystkie grupy krwi. Szczególny apel do osób z grupą krwi O Rh- ponieważ w nagłych wypadkach może być przetoczona każdemu pacjentowi, jeszcze przed oznaczeniem grupy krwi.

Krew i jej składniki pomimo panującej pandemii koronawirusa,  oddają Krwiodawcy w bezpieczny sposób.

Każdemu Dawcy, zanim przystąpi do rejestracji, mierzona jest temperatura, obowiązkowe jest też wypełnienie ankiety, w której musimy podać, czy nie chorowaliśmy na COVID- 19 oraz czy mieliśmy styczność z osobą zakażoną, czy w ostatnim czasie nie mieliśmy objawów infekcji. Dodatkowo obowiązkowe są: maseczki, dezynfekcja dłoni oraz zachowanie 2-metrowego dystansu.

Przypominamy profil Krwiodawcy:

🩸 wiek: 18-65 lat

🩸 waga: minimum 50 kg

🩸 bardzo dobry stan zdrowia

🩸 ważny dokument tożsamości ze zdjęciem

🩸 wypoczęty, wyspany i po lekkostrawnym posiłku

W ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi zaleca się wypić ok. 2 litrów płynów

Pomóżmy wszystkim, którzy czekają na powrót do zdrowia. Wystarczy godzina, żeby uratować komuś życie, w tym samo oddanie trwa około 8 minut.

Krwi nie można długo przechowywać, koncentrat krwinek czerwonych przechowywany jest 42 dni, a koncentrat krwinek płytkowych zaledwie 5 dni, dlatego konieczne jest stałe, regularne oddawanie krwi, każdego dnia potrzebni są Krwiodawcy.

Sprawdź kalendarz akcji wakacyjnych na terenie miasta, a terminy wszystkich akcji na terenie naszego województwa dostępne są na stronie www.rckik.wroclaw.pl oraz w aplikacji mobilnej RCKIK Wrocław.

Opublikowano: 23 czerwca 2020 11:41

Kategoria: Komunikaty