Nowoczesne Centra Dostępu do Wiedzy i Kultury w Gminie Domaniów

Miło nam poinformować, że rok 2020 jest rokiem przełomowym dla instytucji kultury działających na terenie Gminy Domaniów. Dzięki pozyskanemu przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Domaniowie w 2016 roku dofinansowaniu powstały dwa nowoczesne budynki zapewniające dostęp do wiedzy i kultury w największych miejscowościach gminnych tj. w Domaniowie i Wierzbnie. W obiektach nowoczesnych bibliotek znajdą się m.in.: wypożyczalnie książek, czytelnie, sala zabaw dla dzieci, pracownie komputerowe, pracownie do zajęć grupowych i językowych, wielofunkcyjne sale audiowizualne, w których mogą odbywać się różnego rodzaju zajęcia biblioteczne i wydarzenia kulturalne. W bibliotekach znajdują się stanowiska do samodzielnych wypożyczeń, a przed budynkami stoją książkomaty, które umożliwiają czytelnikom skorzystanie z księgozbioru w dogodnej dla nich chwili. Dodatkowo w bibliotece w Domaniowie już w październiku gości przywita nowoczesny robot, który oprowadzi po nowym obiekcie i umili czas odwiedzającym.

"Inwestycję zrealizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020"

Projekt obejmował budowę nowej siedziby Gminnej Biblioteki Publicznej w Domaniowie oraz przebudowę obiektu Filii w Wierzbnie

Kwota otrzymanego dofinansowania wyniosła 2 000 000, 00 zł

Data zakończenia zadania 30.04.2020 r.