KOLONIE Z WŁÓCZYKIJEM - SARBINOWO 2017

W dniach od 5 do 14 sierpnia bieżącego roku  odbyły  się kolonie letnie w Sarbinowie - wsi letniskowej w północno-zachodniej Polsce, położonej w województwie zachodniopomorskim, w powiecie koszalińskim, w gminie Mielno nad Morzem Bałtyckim, 7 km na zachód od Mielna, na Wybrzeżu Słowińskim. Sarbinowo posiada czystą, piaszczystą, szeroką plażę oraz specyficzny, pełen jodu klimat, który korzystnie wpływa na organizm człowieka o działaniu podobnym do ciechocińskich tężni, natężenie promieniowania słonecznego w okresie wiosenno-letnim wyższe niż w innych rejonach kraju.

Organizatorem wypoczynku było MCP WŁÓCZYKIJ z Krakowa.

Na kolonii odpoczywało 15 dzieci z Gminy Domaniów. Dzieci miały zapewniony transport, wyżywienie, opiekę medyczną, ratownika na plaży, ubezpieczenie NNW oraz wykwalifikowaną kadrę. Zakwaterowane były w murowanych domkach, z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji kolonistów była stołówka, świetlica, gabinet lekarski, boiska do gier m. in. koszykówki, siatkówki, piłki nożnej, plac zabaw oraz sprzęt sportowo - rekreacyjny. Cały obiekt był dozorowany.

W programie kolonii znalazły się między innymi: wycieczka autokarowa do Kołobrzegu, gdzie dzieci mogły zwiedzić Starówkę, Ratusz, Basztę prochową i wiele innych ciekawych miejsc; latarnię morską w Gąskach a także piesze wycieczki do znanych nadmorskich kurortów. Ponadto, codziennie odbywały się gry i zabawy integracyjne.

Wspaniały odpoczynek w nadmorskim Sarbinowie w otoczeniu wielu ciekawych atrakcji, był możliwy dzięki dofinasowaniu kolonii  ze środków finansowych z budżetu  Gminy Domaniów.

Czas spędzony  na koloniach  letnich w Sarbinowie minął bardzo szybko, w miłej atmosferze i przy ładnej pogodzie.

Biorąc pod uwagę relację dzieci oraz patrząc  na uśmiechnięte  buzie widniejące na zdjęciach sądzimy, że tegoroczne wakacje nad morzem była bardzo udane.