Relacja z Gminnego Święta Kobiet

Choć do 8 marca został jeszcze miesiąc, kobiety w naszej gminie już rozpoczęły świętowanie. W tym roku gospodyniami Gminnego Święta Kobiet były panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Piskorzowie, które zaprosiły przedstawicielki płci pięknej ze wszystkich miejscowości w gminie na zabawę do świetlicy w Swojkowie.
Uroczystość rozpoczęła przewodnicząca KGW w Piskorzowie Wioleta Żułtańska, która powitała zebranych gości. Pani Ewa Michalczyk została wyróżniona przez wójta Wojciecha Głogulskiego, przewodniczącego RG Domaniów Zdzisława Żygadło, dyrektor GCKiKF w Domaniowie Magdalenę Wiżgałę, Franciszkę Domańską przewodniczącą Gminnej Rady Kobiet i Eugeniusza Chrzana Prezesa WZRKiOR, z okazji 45-lecia sprawowania funkcji przewodniczącej KGW w Swojkowie oraz wieloletniej działalności na rzecz rozwoju społeczności lokalnej. Wójt złożył życzenia wszystkim zebranym i wspólnie z przewodniczącym RG obdarował każdą z pań tulipanem i czekoladą. A że na sali znajdowało się blisko 150 kobiet, wsparcia w tej zaszczytnej czynności udzielili panowie uczestniczący w zabawie- Komendant Powiatowy Policji w Oławie Paweł Urbańczyk, Kierownik ORD KPP w Oławie Krystian Wiżgała, Andrzej Nowakowski- przedstawiciel OR KRUS we Wrocławiu i Eugeniusz Chrzan.
Gospodynie zadbały o moc atrakcji. Goście mieli możliwość wziąć udział w konkursie organizowanym przez KRUS, obejrzeć pokaz baletowy oraz wykonać pamiątkową fotografię w fotobudce. Każda z pań tradycyjnie otrzymała też nagrodę. Świętowanie trwało do późnych godzin nocnych.
Drogie Panie życzymy, by Dzień Kobiet trwał dla Was cały rok!

Tekist: GCKiKF w Domaniowie