Gminne Obchody 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

11.11.2018 roku odbyły się Uroczyste Obchody100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, które przygotowało Centrum Kultury i Czytelnictwa Gminy Domaniów w Domu Strażaka.To był szczególny dzień, ponieważ dokładnie 100 lat temu nasi przodkowie, dzięki swojej niezłomności odzyskali niezależność. Mimo wielu prób zaborców wynarodowienia Polaków, zakazów używania języka polskiego czy śpiewania po polsku nieprzyjaciele nie zdołali zabić ducha polskości. Oni sprawili, że teraz możemy wspólnie cieszyć się wolnością, nie są nam narzucane inne języki czy kultura, oraz sami dokonujemy wyboru gdzie chcemy żyć. Wspólnie z mieszkańcami gminy uczciliśmy ich pamięć, dziękując za biało-czerwoną flagę i orła białego w godle narodowym.Pamiętajmy zawsze o odważnych czynach naszych przodków i uczmy kolejne pokolenia patriotyzmu i przywiązania do własnego narodu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom wydarzenia za obecność i wspólne świętowanie tej wyjątkowej uroczystości. Poniżej fotorelacja z wydarzenia przygotowana przez Pana Rafała Oczkowskiego- ITVD Domaniów.