Zapraszamy mieszkańców na premierę filmu dokumentalnego i książki kulinarnej.

Centrum Kultury i Czytelnictwa Gminy Domaniów pozyskało dofinansowanie w wysokości 27400 złotych ze środków Narodowego Centrum Kultury z programu "Kultura Interwencje. EtnoPolska." Dzięki temu możliwa stała się realizacja zadania " Z Pokolenia na Pokolenie - Żywotność Regionalnej Kultury", którego wynikiem jest nagranie filmu dokumentalnego pt.: "Z pokolenia na Pokolenie" oraz stworzenie publikacji jaką jest książka kulinarna pt.:"Tak to smakuje." Celem filmu było ukazanie bogactwa kulturowego Gminy Domaniów wyniesionego jeszcze z Kresów Wschodnich i przywiezionego przez przesiedleńców na tereny odzyskane oraz jego wpływ na młode pokolenia, kontynuujące tradycje swoich przodków. W książce kulinarnej z tradycyjnymi potrawami z terenu gminy, znajdują się receptury pieczołowicie przechowywane i przekazywane z pokolenia na pokolenie przez gminne koła gospodyń wiejskich, które uzupełniono o przepisy współczesnych kobiet. Do udziału w projekcie zostali zaproszeni mieszkańcy gminy, koła gospodyń wiejskich i młodzież. Wsparli pracowników CKiC przy zbieraniu materiałów zdjęciowych czy kulinarnych oraz podzielili się swoimi historiami w filmie dokumentalnym. W ramach promocji zadania został wydany kalendarz.
Pragniemy serdecznie zaprosić mieszkańców gminy na premierę wydarzenia, która odbędzie się w niedzielę 18 listopada 2018 roku o godzinie 16.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Czytelnictwa Gminy Domaniów. Uroczystość rozpocznie projekcja filmu, po której odbędzie się prezentacja publikacji. Każdy uczestnik otrzyma w prezencie egzemplarz książki kucharskiej oraz kalendarza. Goście będą mieli możliwość spróbować przygotowanych przez Koła Gospodyń i mieszkańców sołectw ciast, a w domu na podstawie przepisów znajdujących się w książce kucharskiej samodzielnie przygotować wybrane specjały.