Mikołaj w Gminie Domaniów

06.12.2018 r. Centrum Kultury i Czytelnictwa Gminy Domaniów odwiedził Mikołaj. Czas oczekiwania na przybycie gościa umiliły pracownice CKiC Justyna Górniak i Marta Kuriata, które przygotowały konkursy, animacje oraz zaplanowały prace plastyczne. Na początku każdy z uczestników zabawy przeszedł przez kolorowy tunel, gdzie na końcu czekał los z nazwą prezentu, który dostaną w przyszłości, kolejno dzieci wykonały mikołaja z talerzyka papierowego i waty. Wesołe konkursy przy chuście animacyjnej oraz rozpoznawanie potraw wigilijnych, za które dzieci otrzymały maski mikołaja oraz brody wzbudził wiele radości. Niespodzianką dla dzieci były odwiedziny Panów Policjantów, którzy poczęstowali wszystkich śnieżnymi słodkościami oraz wypychankami o rożnych świątecznych kształtach. Oczywiście największą atrakcja były odwiedziny Mikołaja, którego dzieci głośno zawołały na salę i przywitały. By tradycji stało się zadość rozdał on wszystkim drobne upominki. Ogromne wrażenie zrobiły wywołane dla każdego wspólne zdjęcie z Mikołajem, które każdy otrzymał na pamiątkę. Uczestnicy zaprosili gościa do wspólnego tańca, w którym wzięli również udział rodzice. Był też czas na konkurs kolęd oraz wspólne kolędowanie.

07.12.2018r. Do Sali Sportowej w Wierzbnie również przybył Mikołaj. Przed jego wizytą dzieci mogły wspólnie z pracownicami CKiC tj. Justyną Górniak, Krystyną Janiuk , Ireną Oręczak oraz Martą Kuriatą namalować prezenty na wielkich kartonach łącząc się w grupy. Wzięły też udział w konkursie na najdłuższy łańcuch z kolorowych kartek za, który otrzymały maski Mikołaja. Rzuty uczestników na rozłożoną kolorową chustę również zostały nagrodzone upominkami w postaci świątecznych wypychanek. Żeby prezentów i niespodzianek nie brakowało na sali pojawił się również Pan Policjant, który rozdał dzieciom cukierki. Po tych wszystkich atrakcjach, wywołano długo wyczekiwanego gościa, przywitano go i ładnie przyjęto drobne upominki. Na koniec można było zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem, wziąć udział w konkursie kolęd przy boku samego gościa oraz z nim wspólnie zatańczyć.

Dziękujemy wszystkim obecnym za uczestnictwo oraz Panu Mikołajowi za przybycie na czas do Naszej Gminy, mimo wielu obowiązków. Zapraszamy za rok.