Międzynarodowy Dzień Kombatanta

10.05.2019r w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Domaniowie odbył się uroczysty apel z okazji Międzynarodowego Dnia Kombatanta. Uczestniczyli w nim kombatanci z terenu gminy Domaniów, V-ce Prezes Zarządu Ogólnopolskiego Klubu Kombatantów płk. Eugeniusz Praczuk, Prezes Koła Terenowego Związku Sybiraków w Oławie Aleksander Maciejewicz oraz radni i sołtysi gminy Domaniów. Akademie otworzyła Dyrektor Zespołu Szkół w Domaniowie Agnieszka Czernik- Cheba. Uroczystość poprowadziła Dyrektor Centrum Kultury i Czytelnictwa Gminy Domaniów Magdalena Wiżgała. Wójt Gminy Domaniów Wojciech Głogulski w swoim przemówieniu dziękował kombatantom i podkreślał, że dla mieszkańców gminy Domaniów historia odgrywa wielkie znaczenie. Głos zabrał również płk. Eugeniusz Praczuk, który w niezwykły sposób opowiedział uczniom swoją historię. Po uroczystej części wystąpili najstarsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Domaniowie, prezentując wzruszające przedstawienie. Akademię zakończył słodki poczęstunek dla gości.