Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Domaniów rozpoczęła msza św. w kościele pw. NNMP w Domaniowe. Następnie złożono wiązanki kwiatów pod pomnikiem Orlicy z Orlętami przy urzędzie gminy po czym uczestnicy wydarzenia udali się do Domu Strażaka w Domaniowe, gdzie odbyły się występy okolicznościowe. Przybyłych gości, kombatantów, radnych, sołtysów, pracowników Urzędu Gminy, dyrektorów placówek oświatowych oraz mieszkańców przywitała dyrektor Centrum Kultury i Czytelnictwa Gminy Domaniów Magdalena Wiżgała. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Domaniów Wojciech Głogulski oraz Prezes Koła Związku Sybiraków w Oławie Aleksander Maciejewicz. Część artystyczną rozpoczął występ młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Domaniowe. Uczniowie zaprezentowali chwytające za serce przedstawienie. Do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych zaprosił chór Jubilat. Na zakończenie wydarzenia wystapiła Orkiestra Dęta OSP w Domaniowie. Każdy uczestnik obchodów mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce i wpisać się do księgi pamiątkowej, zostawiając ciekawą myśl dla kolejnych pokoleń.