Dodatkowe fundusze na zakup sprzętu komputerowego

To już drugi, konkurs organizowany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa,  w który Gminy mogły uzyskać 100 % dofinansowania na zakup sprzętu komputerowego umożliwiającego realizację zdalnych lekcji.

CPPC wygospodarowało kolejne oszczędności z Funduszy Europejskich z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, które przeznaczyło na zakup sprzętu komputerowego, który tym razem trafi dla uczniów z rodzin wielodzietnych, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej, jak również do nauczycieli. Wysokość dofinansowania otrzymanego przez samorząd zależy od liczby rodzin wielodzietnych mieszkających na terenie danej gminy, które korzystających z gminnego wsparcia.

Gmina Domaniów w ramach projektu „Zdalna szkoła+” pozyskała grant w wysokości 55 000,00 zł. Dzięki przyznanemu dofinansowaniu zakupiono 20 szt. laptopów. Zakupione komputery przekazano szkołom podstawowym  w Wierzbnie i Domaniowie, zaś te użyczą je nieodpłatnie swoim uczniom i nauczycielom.  Kiedy dzieci wrócą na naukę do szkół, komputery również tam trafią, wówczas będą mogli z nich korzystać wszyscy uczniowie.

Grant w projekcie „Zdalna Szkoła+” jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014–2020.

Opublikowano: 04 sierpnia 2020 10:23

Kategoria: Gminny Zespół Oświaty