Najnowsze Aktualności

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

 

1 kwietnia  2022 r. w świetlicy wiejskiej w Domaniowie odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy  Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” na szczeblu gminnym.

Uczestnikami zmagań byli uczniowie Szkół Podstawowych w Domaniowie, Goszczynie i Wierzbnie. Konkurs rozgrywany był z podziałem na dwie grupy wiekowe tj: uczniów szkół podstawowych klasy I-IV i  klasy V - VIII .

 Zmagania uczniów oceniała komisja pod przewodnictwem przedstawiciela PSP w Oławie kpt. Piotra Książkiewicza. Pozostali członkowie to Stanisław Góra Komendant Gminny OSP w Domaniowie, Monika Gomulińska pracownik PSP w Oławie, Tadeusz Bojakowski Sekretarz Zarządu Oddziału Gminnego OSP w Domaniowie oraz  pracownik Urzędu Gminy w Domaniowie Renata Krzyk.

W grupie I najlepsi okazali się uczniowie SP w Domaniowie, Martyna Dumańska zajęła I miejsce, II miejsce wywalczyła Alicja Mikoda, natomiast Mikołaj Hnitecki III.

W grupie II zwyciężyła Małgorzata Saluk reprezentująca Goszczynę, przed Kamilą Oręczak ze SP w Wierzbnie i Kamilem Tyszeckim  z  Goszczyny.

 Do finału powiatowego, który odbędzie się 28 kwietnia 2022 r. w Starostwie Powiatowym w Oławie zakwalifikowali się wszyscy w/w uczniowie.

Kapitan Piotr Książkiewicz z PSP w Oławie wręczając nagrody pogratulował zwycięzcom i życzył im powodzenia w rywalizacji powiatowej. Dyplomy z podziękowaniem otrzymali również nauczyciele przygotowujący uczniów do turnieju.