Premiera filmu "Z Pokolenia na Pokolenie" oraz Książki Kulinarnej Gminy Domaniów "Tak to smakuje" realizowanych w ramach zadania "Z Pokolenia na Pokolenie. Żywotność Regionalnej Kultury". Budynek "pękał w szwach". Takiego przepełnienia sali nie spodziewali się ani organizatorzy ani sami przybyli. Niektórzy zdecydowali się oglądać projekcję na stojąco. Mieszkańcy do późnych godzin nocnych zgłaszali się po egzemplarze nowej publikacji. Realizacja projekcji była możliwa dzięki pozyskanemu przez Centrum Kultury i Czytelnictwa Gminy Domaniów dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury z programu Kultura-Interwencje 2018. EtnoPolska kwoty 27400 zł. Sama projekcja była niezwykle wzruszającą lekcją, choć zawierała zabawne elementy.  Film jest już dostępny na naszym kanale YouTube oraz wyświetlony na Państwa życzenie w gminnych świetlicach wiejskich. A książka kulinarna? To był hit. Rozeszła się niczym świeże bułeczki albo lepiej... Rozeszła się niczym te świeżo upieczone, przepyszne ciasta, które upiekli współorganizatorzy książki i uroczystości: koła gospodyń wiejskich i sołectwa. W miarę możliwości finansowych będzie zwiększony nakład i dodrukowana książka.