Pokaz Stołów Bożonarodzeniowych- Dom Strażaka w Domaniowie.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku Wójt Gminy Domaniów Wojciech Głogulski, Centrum Kultury i Czytelnictwa Gminy Domaniów oraz Koła Gospodyń Wiejskich Gminy Domaniów zorganizowały po raz kolejny Pokaz Stołów Bożonarodzeniowych połączony z Kiermaszem Świątecznym. To wyjątkowy czas, któremu towarzyszą wzruszające momenty, rodzinne spotkania i niezapomniane chwile. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców gminy ten dzień był niezwykły. Uczestnicy doświadczyli świątecznej aury i poczuli magię Świąt. Była to doskonała okazja do spotkania się, gdyż to mieszkańcy tworzą swoistą wielką rodzinę. Dzięki wysiłkowi oraz pracy włożonej przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich tj. z : Radoszkowic, Domaniowa, Piskorzowa, Kończyc, Jankowa, Goszczyny, Skrzypnika, Piskorzówka i Wierzbna oraz przedstawicielom Szkoły Podstawowej w Wierzbnie, Szkoły Podstawowej w Goszczynie Fundacji Dzieci i Dorosłych (p. Józefa Wiśniowska), Przedszkolu Poblicznemu w Polwicy( p. Grażyna Lichota), Przedszkolu Publicznemu w Danielowicach (p. Małgorzata Motała). Mogliśmy bezpłatnie próbować dań wigilijnych. A także przedstawicielkom Gminnego Rękodzieła: Irenie Żurek, Karolinie Strząbała, Annie Węgrzyn, Renacie Jonik, Beacie Kawczyńskiej, Agnieszce Wierzbie, Edycie Prędocie i Barbarze Bajor, u których uczestnicy mogli zakupić dekoracje świąteczne i nie tylko.Przybyło wielu gości w tym: Proboszcz Parafii w Domaniowie Ksiądz Marek Górdziałek, Dowódca 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia Płk Dariusz Dejneka, Starosta Powiatu Oławskiego Pan Zdzisław Brezdeń, Przewodniczący Rady Powiatu w Oławie Pan Tadeusz Kułakowski, Honorowy Obywatel Gminy Domaniów Pan Ryszard Żuraw, Wice Prezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej Pan Ryszard Borys , Pan Kazimierz Dobrowolski z DIR, Delegaci Dolnośląskiej Izby Rolniczej Pan Jerzy Zieliński oraz Pan Jacek Mikoda, Prezes Wojewódzkiego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych Pan Eugeniusz Chrzan, Prezes Koła Terenowego Związku Sybiraków w Oławie Pan Aleksander Maciejewicz, Dyrektor Banku Spółdzielczego w Oławie oddz. w Domaniowie P. Barbara Litowińska, Zastępca Wójta gminy Domaniów Tomasz Ciecierski, Skarbnik Gminy Domaniów P. Małgorzata Ciecierska, Radni Rady Gminy Domaniów, Dyrektorzy i Kierownicy Jednostki Urzędu Gminy, wielu Sponsorów wspierających działalność finansową Centrum Kultury i Czytelnictwa, Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Domaniowskiej Pan Tadeusz Bojakowski, Prezes gminnego Koła PSL w Domaniowie Pan Marek Poborski, Sołtysi Gminy Domaniów, Pan Rafał Oczkowski oraz przedstawiciele GPWO. Według programu wydarzenia rozpoczęto koncertem kolęd przygotowanym przez Dziecięcą sekcję wokalną prowadzoną przez Pana Adama Wróblewskiego. Następnie wszystkich przybyłych gości przywitała Pani Dyrektor CKiC Magdalena Wiżgała i na koniec przemówił Wójt Gminy Domaniów Wojciech Głogulski, który podzielił się opłatkiem ze wszystkimi. Przygotowano również dwa konkursy. Pierwszy z nich na najpiękniejszy Stół Bożonarodzeniowy, zgłoszono 21 stołów, do Komisji Konkursowej zaproszono Pułkownika Dariusza Dejnekę, Starostę Zdzisława Brezdenia oraz Radnego Powiatu Tadeusza Kułakowskiego. Zwycięzcą ogłoszono KGW Domaniów - otrzymało nagrodę w postaci bonu na 550 złotych, 8 wyróżnień : KGW Skrzypnik,Piskorzówek,Wierzbno,Piskorzów,Radoszkowice,Janków, Kończyce,Goszczyna. Pozostali wystawcy dostali nagrody pocieszenia BON 100 zł. Do drugiego konkursu na tradycyjny sernik świąteczny zgłosiło się 6 osób, w Komisji Konkursowej byli: Delegat Jerzy Zieliński, Prezes Eugeniusz Chrzan, Wice Prezes DIR Ryszard Borys. Zwyciężyła Pani Irena Bajor -nagroda 200 zł, II miejsce Pani Dorota Żygadło- 150 zł, III miejsce Edyta Prędota-100 zł oraz 3 pozostałe osoby otrzymały bon na kwotę 100 zł. Podczas oceny komisji próbowano potraw, kupowano piękne ozdoby i dekoracje. Dla najmłodszych Pani Justyna Górniak prowadziła bezpłatne dwugodzinne warsztaty dekorowania pierniczków, z których skorzystało wiele dzieci, mogły one pokazać swoim bliskim własnoręcznie wykonane słodkości. Jeszcze raz dziękujemy za tak liczny udział w uroczystości. Życzymy zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2019 r .