Festiwal 4 Żywiołów- Domaniów

Za nami kolejna edycja Festiwalu 4 Żywiołów, który tym razem odbył się w Domaniowie. Wśród zaproszonych gości byli: Poseł na Sejm RP Mirosława Stachowiak- Różecka, Wójt Gminy Domaniów Wojciech Głogulski, Wicemarszałek Marcin Krzyżanowski, Starosta Powiatu Oławskiego Zdzisław Brezdeń, Wójt Gminy Żórawina Jan Żukowski. W trakcie wydarzenia swoje gminy prezentowali lokalni rękodzielnicy, twórcy, artyści, Koła Gospodyń Wiejskich, Sołectwa oraz Centra Kultury. Podczas festiwalu odbyła się akcja krwiodawstwa, z zarejestrowanych 44 dawców, aż 34 oddało krew (15,3 l. krwi). Jest to niewiarygodny wynik, którym możemy się pochwalić oraz dziękujemy osobom, które w ten sposób wykazały się dużą empatią. Przy akcji krwiodawstwa działał również zespól DKMS, który również zebrał grono życzliwych osób. Po części oficjalnej festiwalu odbył się Domaniowski Bieg Niepodległości, dofinansowany z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Każdy uczestnik w ramach pakietu startowego otrzymał koszulkę, nr startowy, wstążeczki oraz talon, a na mecie został udekorowany medalem. W trakcie biegu zawodnicy napotykali na swojej drodze różne utrudnienia, okupantów którzy chcieli im odebrać „niepodległość- wstążeczki”, a także żołnierzy z rekonstrukcyjnej Grupy OKA, którzy przygotowali dla nich zagadki. Przybyli goście w trakcie festynu mogli skorzystać z różnych atrakcji. Przy stoiskach reprezentujących gminy można było skosztować specjały przygotowane przez przedstawicieli gmin oraz przepyszną konfiturę z truskawek, którą wykonały Koła działające na terenie Gminy Domaniów. Wielką atrakcją okazało się stoisko Retrosfery, gdzie zaprezentowano gry z lat 90- tych. Przeniosło nas to w czasie i znów mogliśmy się poczuć jak dzieci, a nasze pociechy zagrać w gry, których na co dzień nie mają przyjemności zobaczyć. Gwiazdą festiwalu był zespół Łobuzy, który przyciągnął wielu ludzi. Koncert spotkał się z wielkim entuzjazmem i wywarł ogromne wrażenie na uczestnikach. Po występie, każdy mógł zakupić kolor holi i co pół godziny wziąć udział w „Eksplozji Kolorów”. Młodsi, starsi wyrzucali kolory w powietrze tworząc barwną chmurę. Całe wydarzenie wypełniała atmosfera wspaniałej zabawy. Następnie na scenie pojawiła się mniej znana, ale jakże utalentowana artysta Szula. Podczas jej występu nie zabrakło tańca i świetnej zabawy.