Najnowsze Aktualności

Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn

Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn

Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w podnoszeniu ciężarów odbyły się w dniach 4-6 czerwca w Gdańsku.

Po raz 11 Mistrzynią Polski została Katarzyna Kraska trenerka LKS Polwicy Wierzbno. Kasia złoty medal zdobyła w barwach Budowlanych Opole, które wygrało klasyfikacje drużynową. 

  

Rewelacyjnie się spisała Amelia Łodzińska która zdobyła swój pierwszy w karierze medal Mistrzostw Polski Seniorek. Amelia srebrny medal zdobyła mając zaledwie 13 lat i jest najmłodszą zawodniczką w historii klubu która stanęła na podium tej najbardziej prestiżowej imprezy w Polsce. Mistrzostwa Polski w odpowiedniej grupie wiekowej czyli do lat 15 odbędą się w październiku i tam  Amelia powalczy o złoto.

 

Czwarte miejsce zdobyła nasza brązowa medalistka z Mistrzostw Polski do lat 20 Julia Pikulska i jest to jej najlepsze miejsce w Mistrzostwach Polski Kobiet. Julia ma też mały brązowy medal za rwanie w tej imprezie.

 

Czwarte miejsce zajął też Szymon Góralski i jest to poprawa o 2 miejsca w porównaniu z rokiem poprzednim. Szymon jest aktualnym Mistrzem Polski do lat 15 i tak samo jak Amelia w październiku będzie startował do lat 15.

 

17 czerwca Amelia Łodzińska, Gabrysia Szymańska i Wiktoria Kasielska jadą do Giżycka na zgrupowanie Kadry Narodowej do lat 15 jedno z trzech które się odbędą przed Mistrzostwami Europy do lat 15. Na zgrupowaniu zadebiutuje również Katarzyna Kraska wielokrotna reprezentantka Polski , medalistka Mistrzostw Europy do lat 23 - tym razem w roli drugiej trenerki Reprezentacji Polski do lat 15.

W składzie Reprezentacji na Mistrzostwa Europy jest także Szymon Góralski.

 

Na zdjęciu nasza ekipa w Gdańsku po ukończonych zawodach. 

Tekst i foto. A. Kraska