Najnowsze Aktualności

SREBRNY JUBILEUSZ  KAPŁAŃSTWA OJCA JANA DRABCZAKA

SREBRNY JUBILEUSZ KAPŁAŃSTWA OJCA JANA DRABCZAKA

 

Dewiza: „Któż jak Bóg”

Zgromadzenie Świętego Michała Archanioła 

(łac.) CongregatioSanctiMichaelisArchangeli 

skrót zakonny: CSMA 

 

 ks. Jan Drabczak CSMA

Misjonarz na Dominikanie 

nazywany „Padre Jimmy”

 

         Z okazji Jubileuszu 25 – lecia Kapłaństwa w imieniu całej społeczności lokalnej, parafialnej życzymy Ci wielkiej radości z każdego dnia kapłańskiej służby, Bożego Błogosławieństwa i obfitości darów Ducha Świętego. Niech dobry Bóg darzy Cię zdrowiem i pokojem, a Matka Boża ma w Swej opiece i wyprasza potrzebne łaski, abyś dalej z odwagą i mocą kroczył po trudnych ścieżkach kapłańskiego życia. Życzymy abyś trwał na tym posterunku, który Pan Bóg Ci powierzył, abyś głosił Słowo Boże na całym świecie, sprawował Sakramenty Święte, a swoim działaniem i świadectwem życia pomnażał w nas wiarę. Zdobywaj ludzi dla Boga. 

                                                  życzy

                                    Wójt Gminy Domaniów           

                                       Wojciech Głogulski 

                               wraz z całą społecznością lokalną 

                                              Szczęść Boże.


Kilka słów wdzięczności i uznania:   

Wyrażamy wdzięczność Panu Bogu oraz ś.p. rodzicom księdza Jana za dar Misjonarza, który pochodzi z Domaniowa.                                                     

Od września 1997r. nieustannie przez 24 lata służy Panu Bogu w Republice Dominikańskiej. W październiku 1997r. objął funkcję proboszcza w parafii św. Antoniego z Padwy w Juncalito, pełnił posługę w Janico oraz w 46 kaplicach w wysokich górach w odległych zakątkach bez możliwości dotarcia w sposób mobilny, często przemierzał pieszo kilkanaście kilometrów, aby odprawić Mszę św. przybliżyć Jezusa Chrystusa i prawdy wiary tubylcom. Mieszkając w tejże parafii bez prądu do ok. 2003r. Stworzył orkiestrę dętą, z dumą i radością oznajmiał, że jest prawie jak w domu. Obecnie posługuje jako  proboszcz w parafii w Santiago. Przełożeni za ciężką prace, trud i oddanie powierzyli Mu stanowisko Delegata Misjii na Karaibach (Dominikana, Puerto Rico i Aruba -Antyle Holenderskie), ta diecezja ma 14 wysp. Dziękujemy za liczne dzieła, które powstały dzięki Niemu, wszystkich nie sposób wyliczyć, między innymi wznoszone świątynie, szkoła – przyuczenie do zawodu, bezpieczne miejsca spotkań, zabaw    i modlitwy (oratoria) na dalekiej wyspie. Jesteśmy dumni i pełni uznania, że z naszej lokalnej wspólnoty samorządowej mamy tak zacną osobę, która jest oddana Bogu i ludziom. Dziękujemy za wiarę    i miłość do drugiego człowieka oraz za godne reprezentowanie wiernych Polaków na dalekiej Misji w Dominikanie.                  

Jesteśmy dumni z Ciebie ojcze Janie – padre Jimmy.