Najnowsze Aktualności

Mistrzostwa Europy do lat 15

Mistrzostwa Europy do lat 15

Bardzo dobry start zaliczyli zawodnicy LKS Polwica Wierzbno w Mistrzostwach Europy do lat 15 w podnoszeniu ciężarów rozgrywanych w dniach 20-27.08 w Polsce w Ciechanowie.

  Po raz pierwszy w historii klubu wystartowało aż trzech naszych zawodników.

Do tych zawodów szykowaliśmy się praktycznie od początku roku. Na wakacjach odbywaliśmy od 9 do 11 treningów tygodniowo co zaowocowało świetnym startem naszych reprezentantów. 

  Wszyscy podczas zawodów poprawiali swoje rekordy życiowe a był to ich debiut w Mistrzostwach Europy.

 

Najlepiej spisała się nasza najmłodsza zawodniczka 13 letnia Amelia Łodzińska zdobywając srebrny medal w dwuboju i tytuł vice Mistrzyni Europy.  Amelia startująca w kategorii wagowej do 45 kg zaliczyła w rwaniu następujące próby 50, 52 i 54 kg w rwaniu i zajmowała po tym boju 3 miejsce( brązowy medal). W podrzucie 65, 68 i 71 kg wszystkie również zaliczone i srebrny medal. Dwubój 125 kg i vice Mistrzostwo zdobyte.

 

Wygrała reprezentantka Hiszpanii Luci Gonzalez Borego 134 kg 

Brązowy medal zdobyła Imangulova Aleksandra z Rosji z wynikiem 119 kg

 

Jako drugi z naszych zawodników wystartował Szymon Góralski w kategorii do 55 kg.

Szymon w rwaniu zaliczył w pierwszym podejściu 70 kg w drugim niestety sztanga o wadze 74 spadła. W ostatnim podejściu trener zadysponował 1 kg więcej a Szymon zaliczył ten ciężar. Po rwaniu zajmował 9 miejsce.

  W podrzucie poszło znacznie lepiej podejścia 95 kg następnie 100 kg i w trzecim 103 kg. Udany atak na srebrny medal w podrzucie i wyrównany Rekord Polski.  

  W dwuboju wynik 178 kg dał 6 miejsce w Europie.

 

Dwa dni później Gabriela Szymańska kategoria 69 kg również w debiucie zalicza w rwaniu 60, 63 i 66 kg ( nowy rekord życiowy) W podrzucie zalicza 72 kg w drugiej próbie zalicza 77 kg ( niestety jury cofa decyzje sędziów i podejście nie zostaje zaliczone) w trzecim 79 kg jest już za ciężkie i sztanga spada znad głowy. 

  Wynik 138 kg daje ostatecznie 5 miejsce.

 

Warto dodać że w roli Trenera asystenta debiutowała na Mistrzostwach Europy Katarzyna Kraska. 

 

Również w roli sędziego mieliśmy przedstawiciela z naszego klubu Prezesa DZPC Jacka Góralskiego.

 

Całe przygotowania były możliwe przy ogromnym wsparciu Gminy Domaniów, Pana Leszka Waś oraz Pana Ryszarda Gorczycy za co zawodnicy, trenerzy i działacze klubu serdecznie dziękują.

 Tekst i foto. A. Kraska