Najnowsze Aktualności

Mistrzostwa Polski do lat 15

Mistrzostwa Polski do lat 15

W dniach 22-24 października 12- osobowa ekipa z LKS Polwica Wierzbno w Ciechanowie podczas Mistrzostw Polski do lat 15 zdobyła aż 6 medali.

 

W Krajowym Czempionacie wystąpiło 7 debiutantów na tej rangi imprezie.

 

Nie zawiedli faworyci do tytułu mistrzowskiego- Amelia Łodzińska i Szymon Góralski.

 

Nasza Vice Mistrzyni Europy zdecydowanie wygrała Mistrzostwa Polski w kategorii do 45 kg uzyskując w dwuboju 123 kg ( 53 w rwaniu i 70 w podrzucie). Amelia zaliczyła wszystkie 6 podejść jak na Mistrzynię Polski przystało i uzyskała olbrzymią przewagę nad drugą zawodniczką -28 kg.

  Tak wysoki wynik pozwolił Amelii zająć 2 miejsce w klasyfikacji open  Sinclaira wśród 98 startujących dziewczyn z wynikiem 205 pkt.

 

Złoto wywalczył też Szymon Góralski który podobnie jak Amelka wygrał zdecydowanie rywalizację w kat 55 kg. 

Szymon wyrwał 76 kg i podrzucił 100 kg.  Był jeszcze nieudany atak na nowy rekord Polski 104 kg ale sztangą nie została zablokowana nad głową.  Jest to 3 z rzędu tytuł Mistrzowski dla Szymona. Od 2019 roku niepokonany na arenie krajowej.

 

Srebrny medal zdobyła Gabrysia Szymańska z wynikiem 60 kg w rwaniu i 76 kg w podrzucie. Jest  to drugi medal tej zawodniczki- rok temu był brąz.

 

Srebro wywalczyli też nasi debiutanci Tymoteusz Biadalski i Florian Dąbek. Dwaj trzynastolatkowie będąc najmłodszymi zawodnikami w swoich kategoriach przyjechali z planem - być w pierwszej " szóstce" więc zdobyte medale są wielką niespodzianką.

 

Tymoteusz Biadalski w kat do 67 kg wyrwał 76 kg i podrzucił 96. Zaliczył wszystkie 6 podejść i pobił wszystkie swoje rekordy życiowe i to zaowocowało tytułem Vice mistrzowskim. Srebrny medal pojechał do Wierzbna.

 

Jeszcze trudniej o medal było się " bić" Florianowi. U Florka wśród 21 zawodników aż czworo zawodników legitymowało się  większymi rekordami życiowymi więc aby stanąć na podium było jasne że trzeba będzie dźwigać o wiele więcej niż się dźwigało. I tak też się stało. Nowy rekord życiowy w rwaniu 90 kg i nowy rekord w podrzucie 110 kg- czyli magiczne 200kg w dwuboju osiągnięte dało srebrny medal . Zaledwie 3 kg brakło do złota.

 

Brąz zdobyła Natalia Winiarska w kategorii 59 kg zaliczając też wszystkie sześć podejść. Natalia uzyskała 52 kg w rwaniu i 62 kg w podrzucie. Jest to jej trzeci brąz w karierze.

 

W tej samej kategorii 6 była Dagmara Krzemińska która w debiucie startowała z wybitym palcem ( kontuzja przytrafiła się podczas zajęć w-f pechowo na tydzień przed startem) Mimo dyskomfortu uzyskany wynik 107 kg  dał te wysokie miejsce w 18 osobowej stawce zawodniczek.

 

4 miejsce zajęła Wiktoria Kasielska, która walcząc na wakacjach o start na Mistrzostwach Europy nabawiła się kontuzji i był to pierwszy jej start na większych ciężarach. Wiktoria uzyskała w dwuboju 108 kg a startowała w kat do 49 kg.

 

7 miejsce zajęła Karolina Milewska - kat 55 kg -99 kg w dwuboju

8 - Krzysztof Szumski - kat 61 kg wynik- 138 kg

15- Cezary Protokowicz - kat 67 kg wynik - 109 kg

20-miejsce zajął zawodnik z najmniejszym stażem treningowym Patryk Siatkowski kat 61kg wynik     70 kg.

 

W klasyfikacji klubów Wierzbno na drugim stopniu podium wśród 58 startujących klubów!!!!!!!            I wielki puchar dla drugiej drużyny jedzie wraz dwoma złotymi medalami dla trenerów Adama Kraski i Damiana Susła do Wierzbna. 

Nasze województwo zdobyło łącznie 9 medali. 6- Wierzbno 2- Tytan Oława i 1 Talent Wrocław i zajęło 5 miejsce na 16 startujących.  Puchar wojewódzki odebrał prezes DZPC a zarazem kierownik ekipy z Wierzbna Jacek Góralski.

Zdjęcie grupowe po zawodach. Na innych zdjęciach medaliści w/w mistrzostw.

Tekst i foto. Adam Kraska