Najnowsze Aktualności

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Pielęgnując tradycję oraz patriotyzm 10 listopada 2021 r. w przededniu Narodowego Święta Niepodległości dzieci z Klubu Malucha w Domaniowie wraz ze swoimi opiekunkami, wzorem lat ubiegłych, pojawiły się  pod Pomnikiem Orlicy z Orlętami, aby uczcić 103 rocznicę ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Dzieci pod opieką dorosłych wykonały na tę uroczystość kotyliony i flagi  w barwach ojczystych, którymi udekorowały pomnik.

Kształtowanie postaw patriotycznych wpływa na kształtowanie więzi z krajem i jest obowiązkiem każdego Polaka.  Dziękujemy i gratulujemy wspaniałej postawy! – mówi Wójt Gminy Wojciech Głogulski.

Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach w ramach obchodów 103 rocznicy Odzyskania Niepodległości. 11 listopada o godz. 12:00 w kościele w Domaniowie zostanie odprawiona uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny. Następnie przedstawiciele samorządu i organizacji społecznych złożą symboliczne wiązanki kwiatów pod pomnikiem Orlicy z Orlętami.

Ponadto pamiętajmy, aby w tym dniu wywiesić naszą NARODOWĄ FLAGĘ!

attach_file Załączniki

Ikona jpg 1 jpg 13,67 kB