Najnowsze Aktualności

Gmina Domaniów pozyskała kolejne dofinansowanie w kwocie 6 794 684,63 zł ze środków UE na zadanie termomodernizacji budynków szkolnych.

Gmina Domaniów pozyskała kolejne dofinansowanie w kwocie 6 794 684,63 zł ze środków UE na zadanie termomodernizacji budynków szkolnych.

Gmina Domaniów pozyskała kolejne środki na zadanie termomodernizacji budynków szkolnych w Domaniowie i Wierzbnie. W ramach naboru nr RPDS.03.03.01-IZ.00-414/20 – Runda I,  wniosek Gminy Domaniów uzyskał 36 punktów i został sklasyfikowany na 2 miejscu z 29 wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania. Przyznana kwota dofinansowania ze środków Funduszy Europejskich to 6 794 684, 63 zł. W ramach zadania zostanie wykonana termomodernizacja budynków szkolnych w zakresie wymiany źródeł ciepła, docieplenia budynków, wymiany instalacji centralnego ogrzewania i elektryki, montażu paneli fotowoltaicznych. Zadanie termomodernizacji w znaczący sposób wpłynie na ochronę środowiska oraz pozwoli na znaczne zmniejszenie kosztów związanych z eksploatacją i utrzymaniem budynków szkolnych. Wszystkie szkoły wymagają remontów. Dzięki pozyskaniu opisywanych środków nie tylko zostaną przeprowadzone niezbędne remonty ale także planujemy zmodernizować i unowocześnić budynki szkolne.  

Warto przypomnieć, że na zadanie termomodernizacji budynków szkolnych (Szkoły w Wierzbnie, Domaniowie i Goszczynie) Gmina Domaniów otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 12 579 967,00 zł.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników Gminnego Zespołu Oświaty i Urzędu Gminy na zadanie termomodernizacji szkół w naszej Gminie pozyskane zostało rekordowo wysokie dofinansowanie w łącznej kwocie 19 374 651,63 zł.