Najnowsze Aktualności

Kolejne dofinansowanie! Laboratoria przyszłości.

Kolejne dofinansowanie! Laboratoria przyszłości.

pobrane_1.pngpobrane_3.pngpobrane_2.png

W ramach Laboratoriów Przyszłości Gmina Domaniów otrzymała od państwa wsparcie finansowe w wysokości 120 000,00 zł. (Szkoła Podstawowa w Domaniowie – 60 000,00 zł. i Szkoła Podstawowa w Wierzbnie – 60 000,00 zł. ).

Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu nasze dzieci będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.  Misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Wsparcie będzie przekazane jeszcze w 2021 roku w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.