Najnowsze Aktualności

Drużynowy Puchar Polski Kobiet

Drużynowy Puchar Polski Kobiet

4 grudnia w Gdańsku odbył się Drużynowy Puchar Polski Kobiet w podnoszeniu ciężarów. Do zawodów zgłosiło się 12 najlepszych w Polsce zespołów kobiecych. LKS Polwica Wierzbno wystawiło dwie drużyny.

 

Świetnie się zaprezentowały nasze dziewczyny zdobywając drugie miejsce. Do tej pory Wierzbno dwukrotnie było na podium i dwa razy były to brązowe medale. 

 

W pierwszym zespole nasze Panie wystartowały w składzie: Katarzyna Kraska , Amelia Łodzińska, Gabriela Szymańska i Natalia Pawlik. Na 24 podejścia które wykonały na pomoście aż 22 były zaliczone. Walka była bardzo ciężka. Dopiero ostatnie podejście zadecydowało o srebrnym medalu. I najlepsze miejsce Kobiet  w historii klubu 

stało się faktem.

 

Bardzo dobrze wystartowały też dziewczyny z drugiego zespołu zajmując wysokie 7 miejsce. W tej drużynie startowały : Julia Pikulska, Wiktoria Kasielska, Natalia Winiarska i Dagmara Krzemińska. 

 

Zawodniczki prowadzili trenerzy Adam Kraska i Damian Suseł a nad punktacją czuwał nasz sędzia Jacek Góralski.

 

Do końca sezonu zostały jeszcze dwa starty: 11.12 Turniej o puchar Burmistrza Polkowic i 18.12 w Wierzbnie Drużynowy Turniej o Puchar Wójta Gminy Domaniów.

 

Tekst i foto. Adam Kraska

attach_file Załączniki

Ikona jpg 20211206 110804 jpg 2,94 MB