Najnowsze Aktualności

II Międzynarodowy Drużynowy Turniej o Puchar Wójta Gminy Domaniów

II Międzynarodowy Drużynowy Turniej o Puchar Wójta Gminy Domaniów

W dniu 18 grudnia odbył się II Międzynarodowy Drużynowy Turniej o Puchar Wójta Gminy Domaniów.

Były to ostatnie zawody w sezonie. 

Do startu zgłosiło się 7 drużyn z 5 klubów. Wystąpiły dwa najlepsze kluby Dolnego Śląska Talent Wrocław i Polwica Wierzbno oraz  Ciechan Ciechanów ( mazowieckie) , LZS Skorogoszcz ( opolskie) , Olympia Bobrov ( Słowacja) Z powodu obostrzeń związanych z pandemią nie mogli przyjechać zawodnicy z Czech i Węgier.

Prawo startu mieli zawodnicy do lat 20.

 

Podwójnie zwyciężyli gospodarze.  Pierwszy zespół LKS Polwica Wierzbno w składzie: Gabriela Szymańska, Wiktoria Kasielska, Julia Pikulska i Szymon Góralski minimalnie wygrali z LKS Polwica II w składzie : Amelia Łodzińska, Natalia Winiarska, Florian Dąbek i Tymoteusz Biadalski. Walka była do ostatniego podejścia a końcowy wynik to 1125 pkt I miejsce i 1121 pkt II miejsce. W składach obu drużyn LKS Polwica Wierzbno wystąpili  medaliści Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski.

 

Trzecie miejsce zajął klub Szymona Kołeckiego z Ciechanowa któremu kibicował osobiście Nasz Mistrz Olimpijski zdobywając 976 pkt.

Na czwartym miejscu uplasowała się ekipa Talent Wrocław I z ilością 933 pkt

Piąte miejsce Talent Wrocław II z ilością 676 pkt

Szósta była ekipa ze Słowacji. Olympia Bobrov zgromadziła 668 pkt.

A siódme miejsce zajęła drużyna ze Skorogoszczy 646 pkt.

 

Puchary ufundował Wójt Gminy Domaniów Wojciech Głogulski a paczki świąteczne dla wszystkich zawodników i nagrody dla najlepszych zawodników LKS Polwica Wierzbno ufundowali Grażyna, Elżbieta, Jerzy i Przemysław Siatkowscy z Sobociska.

 

Puchary wręczali Wójt Wojciech Głogulski z małżonką Grażyną oraz Przewodniczący Rady Gminy Zdzisław Żygadło.

Tekst i foto. A. Kraska