Najnowsze Aktualności

Osiągnięcia młodych lekkoatletów ,,Orlicy"

Osiągnięcia młodych lekkoatletów ,,Orlicy"

Osiągnięcia młodych lekkoatletów „Orlicy”

       W kończącym się 2021 roku najmłodsi zawodnicy „Orlicy” z sukcesami reprezentowali naszą gminę w zawodach regionalnych, wojewódzkich oraz ogólnopolskich. Sezon letni rozpoczął się kontrolnym startem w mityngu w Opolu, po którym zawodnicy rywalizowali w zawodach regionalnych w Twardogórze. W zawodach padło wiele rekordów życiowych, a medale w różnych konkurencjach zdobyli: w skoku wzwyż - I m Amelia Ciecierska, III m Emilia Ciecierska, I m Radosław Matyjewicz oraz III m Jakub Mielczarek, w skoku w dal - I m Antoni Janicki, w pchnięciu kulą – I m Laura Moroz, II m Paulina Lipniak, I m Przemysław Skonieczny, III m Szymon Lipniak. Kolejnym etapem były zawody wojewódzkie w Węglińcu, w których w skoku wzwyż zwyciężyli Amelia Ciecierska oraz Kacper Kulesza, a drugie miejsce zajął Radosław Matyjewicz. W finałach ogólnopolskich w Sieradzu nasz klub reprezentował Przemek Skonieczny, który w pchnięciu kulą zajął wysokie VI miejsce. We wrześniu w Grand Prix Dolnego Śląska w Żarach Jakub Mielczarek zajął I m w rzucie piłeczką palantową. W październiku zawodnicy rywalizowali w Mistrzostwach Śląska, w których Amelia Ciecierska zajęła II m w skoku wzwyż. Pod koniec października w wałbrzyskiej hali sportowej odbyły się Halowe Zawody Wojewódzkie, w których w skoku wzwyż z nowym rekordem życiowym 150 cm, po zaciętej walce zwyciężyła Amelia Ciecierska, Julia Halkiewicz zajęła III miejsce, a w kategorii chłopców zwyciężył Jakub Mielczarek. W pchnięciu kulą wśród starszych zawodniczek wysokie V miejsce z nowym rekordem życiowym – 8,84 zajęła Laura Moroz.      Zawody wojewódzkie były eliminacjami do ogólnopolskiej Halowej Olimpiady Ldk, która odbyła się 21 listopada w toruńskiej hali sportowo-widowiskowej Arena. Do reprezentacji Dolnego Śląska została powołana Amelia Ciecierska, która w gronie 18 zawodniczek zajęła 6 miejsce.

Amelia Ciecierska rywalizuje w 68.Sportowym Plebiscycie Gazety Wrocławskiej w kategorii Sportowy Talent Roku.  Głosowanie trwa do 30 grudnia.

gazetawroclawska.pl/plebiscyt-sportowy

W mijającym 2021 roku wszyscy zawodnicy „Orlicy” rywalizowali w kategorii wiekowej U14,a od styczna część z nich przejdzie do kategorii U16 (młodzika). Miejmy nadzieję, że przyszłym roku padnie jeszcze więcej rekordów życiowych, a zawodnicy „Orlicy” z powodzeniem będą reprezentowć naszą gminę i powiat w zawodach lekkoatletycznych.

   Tekst i foto.L.Mikoda