Najnowsze Aktualności

Posterunek policji w technologii 3D w Domaniowie

Posterunek policji w technologii 3D w Domaniowie

W dniu 19 stycznia 2022 r. w Urzędzie Gminy Domaniów odbyło się spotkanie Wójta Gminy Pana Wojciecha Głogulskiego z Posłem na Sejm RP Panem Pawłem Hreniakiem oraz Komendantem Wojewódzkim Policji we Wrocławiu nadinspektorem Dariuszem Wesołowskim.

Tematem wiodącym spotkania była budowa nowego posterunku Policji w Gminie Domaniów w ramach tzw. ustawy modernizacyjnej służb mundurowych, która zakłada m. in.  budowę nowych oraz poprawę funkcjonalności dotychczas użytkowanych obiektów – w tym utworzenie kolejnych posterunków Policji. Pod uwagę brane były trzy różne lokalizacje. Działka usytuowana w bezpośrednim sąsiedztwie urzędu najlepiej spełniała wszelkie wymagania.

Jeśli uda się dopełnić wszelkich formalności już niebawem w naszej gminie rozpocznie się budowa posterunku w nowoczesnej technologii 3D wraz z budynkiem garażowym oraz stacją ładowania "elektryków".