Najnowsze Aktualności

Wielobój Atletyczny 2022r.

Najmłodsza ekipa LKS Polwica Wierzbno rozpoczęła udanie sezon 2022 roku w Wielobojach Atletycznych.

6 marca w Polkowicach rozegrano pierwszą rundę wieloboju, która składała się z : przysiad ze sztangą, bieg wahadłowy 4x10 m, podciąganie na drążku i rzut piłką lekarską w tył.

Zawodnicy z LKS Polwica odnieśli zwycięstwo w każdej grupie.

Najlepszą zawodniczką na Dolnym Śląsku do lat 12 została Maja Kraska a wśród chłopców wygrał po zaciętej walce jej klasowy kolega Wiktor Kasielski.

Maja najcięższy bój stoczyła z koleżanką klubową Julią Wójcik która po raz pierwszy w karierze stanęła na podium. Podium uzupełniła także nasza zawodniczka Oliwia Waliczek która równie dzielnie walczyła w 11 osobowej grupie do lat 12.

Wiktor Kasielski po raz pierwszy stanął na najwyższym stopniu podium i pokonał faworyta Piotra Chodora z WKS Śląsk Wrocław stosunkiem punktów 332 do 320.

Trzeci był Kośla Stanisław z WKS Śląsk.

Wysokie miejsca zdobyli do lat 12 pozostali nasi zawodnicy

5 był Borys Picon

6 miejsce Jan Drabczak

a 7 Kornel Miroś

Wszyscy poprawili swoje rekordy życiowe.

W starszej grupie dziewczyn walkę " siostrobójczą" stoczyły nasze kadrowiczki.

Wygrała Amelia Łodzińska 341 pkt przed Wiktorią Kasielską 333 pkt. Obydwie zawodniczki poprawiały rekordy  życiowe w przysiadach.

Trzecie miejsce dla Gabrysi Szymańskiej z największym ciężarem w przysiadzie 110 kg!

Tuż za podium uplasowała się Dagmara Krzemińska.

Najstarsza grupa chłopców do dublet naszych zawodników.

1 miejsce Florian Dąbek z rekordem życiowym w przysiadzie 156 kg a drugi Tymoteusz Biadalski również z rekordem życiowym w przysiadzie 145 kg.

3 Miejsce Lubasiński Dorian z Talentu Wrocław.

7 i 8 przypadły kolejno naszym zawodnikom Cezaremu Protokowiczowi i Patrykowi Siatkowskiemu.

Z 12 pucharów do zdobycia do Wierzbna pojechało 9.

Drużynowo LKS Polwica Wierzbno zdecydowanie na 1 miejscu. A na podium znalazły się drużyny WKS Śląsk Wrocław i po raz pierwszy w historii KS Mjollnir Wrocław.

Na zdjęciach podium ze wszystkich grup wiekowych oraz zdjęcie wszystkich startujących z Wierzbna.

A już w sobotę 12 marca o godzinie 11:00 w Wierzbnie rozpoczną sezon pozostali zawodnicy na Mistrzostwach Dolnego Śląska. ZAPRASZAMY KIBICÓW.

Dwa tygodnie później najstarsi zawodnicy Radosław Małecki , Sebastian Konon i Adam Kraska wystartują w Pucharze Polski Masters w Konstantynowie Łódzkim który jednocześnie jest eliminacją do Mistrzostw Europy Masters.

2 kwietnia  trójka naszych młodzików zaprezentuje swoją formę na turnieju międzynarodowym w Budapeszcie ( Węgry).