Najnowsze Aktualności

Mistrzostwa Dolnego Śląska do lat 17,20 i Open

Mistrzostwa Dolnego Śląska do lat 17,20 i Open

W dniu 12.03.2022 w Wierzbnie w Sali Sportowej im. Szymona Kołeckiego odbyły się mistrzostwa Dolnego Śląska do lat 17 , 20 i Open. 

 W zawodach udział wzięło 59 zawodniczek i zawodników z 6 dolnośląskich klubów.

  Bardzo dobrze spisali się zawodnicy LKS Polwica Wierzbno poprawiając wiele rekordów życiowych.

Do lat 17 złote medale i tytuł Mistrzyni Dolnego Ślaska w swoich kategoriach wagowych zdobyli : Łodzińska Amelia, Kasielska Wiktoria, Krzemińska Dagmara, Winiarska Natalia i Gabriela Szymańska.

U chłopców złoto dla Góralskiego Szymona, Biadalskiego Tymoteusza i Dąbka Floriana.

Srebrny medal Patryk Siatkowski i brązowy Cezary Protokowicz.

 

W klasyfikacji Sinclaira całe podium dla Wierzbna. Najlepszą zawodniczką Amelia Łodzińska 199 pkt przed Wiktorią Kasielską 191 pkt i Gabrielą Szymańską 187 pkt

 

Wśród chłopców wygrał Szymon Góralski 382,9 pkt przed Tomaszem Żełemem ( Górnik Polkowice ) 382,2 pkt

a trzeci był nasz Florian Dąbek 284 pkt.

 

Do lat 20 w kategoriach wagowych złoty medal dla Weroniki Grzegorzewskiej i Julii Pikulskiej a srebro Zuzanna Protokowicz.

 

W klasyfikacji Sinclaira najlepsza Karolina Michałek ( Talent Wrocław ) 207 pkt przed naszymi Julią Pikulską 183 pkt i Zuzanną Protokowicz 161 pkt.

 

W klasyfikacj Open( wszystkie kat wiekowe bez ograniczeń)  w kategorii wagowej złoto dla Natalii Pawlik i Sebastiana Konona.

 

W punktacji Sinclaira Natalia Pawlik 4 miejsce a Sebastian Konon 11.

 

Na wyróżnienie zasługuje start Wiktorii Kasielskiej i Tymoteusza Biadalskiego. Obydwoje zaliczyli wszystkie 6 podejść i ustanowili rekordy życiowe w każdym boju. 

 

Medale i Puchary wręczał Honorowy Prezes LKS Polwica Wierzbno a zarazem założyciel klubu Pan Ryszard Gorczyca wraz z Wójtem Gminy Domaniów Panem Wojciechem Głogulskim. 

 

Gorące podziękowania dla naszych sponsorów: Gminie Domaniów i Panom: Ryszard Gorczyca i Leszek Waś którzy zapewnili nam bardzo dobre warunki do treningów i startów w 2022 roku. Będziemy godnie i na najwyższym poziomie reprezentować nasz region i naszych darczyńców. 

 

Na zdjęciu Amelia Łodzińska, podium Sinclair do lat 17 i Tymoteusz Biadalski

Tekst i foto. A. Kraska