Najnowsze Aktualności

JEDEN JARMARK – TRZY SAMORZĄDY

JEDEN JARMARK – TRZY SAMORZĄDY

Za nami kolejna edycja Jarmarku Wielkanocnego organizowanego przez trzy samorządy: gminę Miasto Oława, gminę Oława i gminę Domaniów.

Pierwszego dnia Jarmarku Wielkanocnego rozstrzygnięto konkurs kulinarny na Mazurka Wielkanocnego.

Do konkursu zgłoszono 11 ciast.

Komisja konkursowa pod przewodnictwem sekretarz miasta Lilii Rzadkowskiej w składzie sekretarz gminy Oława Maria Bożena Polakowska oraz sekretarz gminy Domaniów Dorota Sala oceniała m.in. sposób prezentacji, nawiązanie do tradycji i oczywiście walory kulinarne i smakowe.

Komisja jednogłośnie wytypowała trzy zwycięskie mazurki.

I miejsce zajęła pani Monika Dziębowska-Łakomska z KGW Stary Górnik, II miejsce przypadło pani Anecie Zygmunt z Rady Sołeckiej z Gaci, zaś trzecie miejsce zajął pan Piotr Kalisz z KGW Ścinawa.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

W drugim dniu Jarmarku rozstrzygnięto konkurs na Palmę Wielkanocną.

Do konkursu zgłoszono 17 palm. Komisja pod przewodnictwem Janiny Kordys, w składzie Elżbieta Ożga i Małgorzata Teuchmann brały pod uwagę m.in. nawiązanie do tradycji oraz naturalność składników.

Zwycięska palmę wykonała  pani Kazimiera Szczupak z Marcinkowic, II  miejsce zajął Klub Seniora „Niezapominajka” z Osieka, a III Szkoła Podstawowa nr 8. Komisja przyznała również dwa wyróżnienia: pani Grażynie Mencel z Chwalibożyc oraz Apostolskim Nutkom

Gratulujemy laureatom!

 

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy Mieszkankom naszej gminy, które wykonały przepiekną palmę z herbem Gminy Domaniów i wymowną symboliką. Nie dostała się co prawda na podium, ale dla NAS zwycięzca jest tylko jeden.

Dziękujemy i gratulujemy!

 


Tekst: Gmina Domaniów

Fot: Gmina Oława