Najnowsze Aktualności

Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia LZS

Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia LZS

W dniach12-15 maja w Siedlcach odbywały się Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia LZS.

Bardzo dobrze zaprezentowała się nasza 10 osobowa ekipa LKS Polwica-Wierzbno pod wodzą trenerów Damiana Susła i Adama Kraski. A od strony przepisów dbał o naszą ekipę sędzia międzynarodowy Jacek Góralski.

 

Zdobyliśmy 6 medali.  4 złote i 2 srebrne.

Drużynowo też miejsce na podium. Tym razem 3 miejsce na 45 startujących drużyn.

 

Wśród dziewczyn do lat 15 zdecydowanie wygrała Amelia Łodzińska startująca w kat wagowej do 45 kg. Wynik w dwuboju to 121 kg. 

 

W kategorii  do 64 kg zdeklasowała rywalki również Gabriela Szymańska z nowymi rekordami życiowymi w rwaniu i dwuboju. Wynik Gabrysi to 155 kg !

 

W kategorii do 49 kg srebro zdobyła Wiktoria Kasielska ustanawiając rekordy życiowe w podrzucie i dwuboju. Był jeszcze atak na rekord Polski w rwaniu 61 kg niestety minimalnie nie udany. Wynik w dwuboju to 132 kg a do złota zabrakło 1 kg.

 

Cała trójka została już powołana na zgrupowanie Kadry Narodowej przygotowującej się do mistrzostw Europy które zacznie się we Władysławowie 11 lipca. Jednym z 3 trenerów Kadry Narodowej będzie Adam Kraska.

 

W kategorii 55 piąte miejsce wywalczyła Dagmara Krzemińska a w kategorii 64 kg do lat 17 czwarta była Natalia Winiarska.

 

Chłopcy poszli śladami dziewczyn i zdobyli takie same medale.

 

Najlepszy Florian Dąbek startujący w kategorii 73 kg do lat 15.

 

Florian poprawiając rekordy życiowe w rwaniu i dwuboju wygrał z przewagą 39 kg z drugim zawodnikiem.

Wynik w dwuboju to 224 kg. Dodatkowo Florian zdobył 3 miejsce w  klasyfikacji Sinclaira ( open) do lat 15.

Drugi zawodnik to też reprezentant  LKS Polwica Wierzbno Tymoteusz Biadalski który z wynikiem 185 kg również z dużą przewagą nad 3 sztangistą  ( 19 kg ) zdobył srebro.

 

8 miejsce w tej wadze zajął Cezary Protokowicz.

13 miejsce w kategorii 61 kg zajął Patryk Siatkowski.

 

Do lat 17 złoto w wadze 61 zdobył Szymon Góralski i jest to 4 rok z rzędu tytuł Mistrza Polski LZS. Szymon także poprawił rekord życiowy w rwaniu i dwuboju a uzyskany wynik to 195 kg. Po zmianie kategorii na wyższą walka trwała do ostatniego podejścia na rekordy życiowe. Ostateczne Szymon wygrał 1 kg. 

 

Florian i Szymon też będą powołani na zgrupowanie Kadry Narodowej ale jeszcze nie znamy terminu.

 

Nigdy w historii klubu nie mieliśmy 5 reprezentantów na jednych Mistrzostwach Europy - więc trzeba dobrze i rozsądnie się przygotować aby wszyscy dotrwali w zdrowiu i formie do sierpniowego Czempionatu.

 

A o wszystkie sprawy związane z dojazdem, sprzętem sportowym, strojami sportowymi pobytem na zawodach dbają współtwórcy sukcesów : Ryszard Gorczyca, Producent Lamp Samochodowych WAŚ - Leszek Waś, Gmina Domaniów - Wojciech Głogulski za co serdecznie dziękujemy.

 

Zdjęcie Florian Dąbek z trenerami, medaliści i cała ekipa.

Tekst i foto. A. Kraska