Najnowsze Aktualności

PÓŁ WIEKU RAZEM !

PÓŁ WIEKU RAZEM !

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Domaniowie w dniu 14 maja 2022r. odbyła  się uroczystość  wręczenia medali za   „Długoletnie Pożycie  Małżeńskie„  dla Państwa  JANINY i TADEUSZA POKUTYCKICH zamieszkałych  w Skrzypniku. Te medale są swoistą nagrodą za to , że wytrwaliście w miłości , że byliście wierni złożonej 50 lat temu przysiędze.

Jesteście wzorem dla współczesnych małżeństw. Receptą na długoletni związek jest tolerancja i zgoda. Z tego związku urodziło się 3 dzieci ( 3 córki ). Jubilaci są dziadkami 4 wnucząt i pradziadkami 1 prawnuczki.

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie zostały nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ,medale te są podziękowaniem za wszystkie lata małżeństwa i wspólnego pożycia małżeńskiego.                                                                                                                                                                                       

Jubilaci  50  lat  temu  wypowiedzieli  słowa  przysięgi  „ I ślubuję  Ci  miłość , wierność ,i uczciwość  małżeńską  oraz  , że  Cię  nie  opuszczę  aż  do  śmierci".

Państwo JANINA i TADEUSZ  POKUTYCCY   ponad  pół wieku  trwają  przy  złożonej  przysiędze  małżeńskiej  , którą  odnowili  w  dniu  Jubileuszu.  W chwilach  ciężkich  i trudnych  swego  pożycia  małżeńskiego   wspomagali się i wspierali na  dobre  i złe  i nie zawiedli  się na  sobie.

Wręczenia dokonał  Wójt Gminy Domaniów Wojciech  Głogulski  wraz z Kierownikiem  Urzędu  Stanu  Cywilnego  Urszulą   Kucharzak .Dla  Jubilatów wręczyliśmy  kwiaty i księgę z dyplomem  potwierdzającym  ZŁOTE GODY  wraz  z życzeniami  zdrowia , szczęścia, dużo miłości ,pomyślności  jak najwięcej  wzajemnego szacunku.

Na uroczystości nie brakło lampki szampana i życzeń od dzieci przybyłych na uroczystość.

 

 

 

Sporządziła:

 mgr Urszula Kucharzak

Tel. 71 301 73 64