Najnowsze Aktualności

40 MIEDZYNARODOWY TURNIEJ W PODNOSZENIU CIĘŻARÓW

40 MIEDZYNARODOWY TURNIEJ W PODNOSZENIU CIĘŻARÓW

W dniach 24-25 czerwca w Koszycach ( Słowacja) odbył się 40 Międzynarodowy Turniej w podnoszeniu ciężarów.

 

Startowały ekipy z Czech, Węgier Słowacji i Polski.

LKS Polwica Wierzbno reprezentowały najmłodsze zawodniczki 9 letnie Maja Kraska, Oliwia Waliczek i Julia Kucharska które rywalizowały w kategorii do lat 12.

Dla Mai był to drugi start w tym turnieju ( 2 lata temu była poza pierwsza dziesiątką). Maja zaliczyła wszystkie 6 podejść bijąc rekordy życiowe w podrzucie i dwuboju. Uzyskany wynik to 30 kg w rwaniu i 36 w podrzucie co dało aż 146 pkt sinclaira.  Tym wynikiem Maja zdecydowanie wygrała swoje pierwsze zawody zagraniczne.  

  Ciekawostką jest to że kilkanaście lat temu Katarzyna Kraska również triumfowała w tym turnieju ( mama Mai ).

Największy sukces w swojej karierze odniosła Oliwia Waliczek która zajęła 2 miejsce. Oliwka również zaliczyła wszystkie 6 podejść i uzyskała 17 kg w rwaniu i 22 kg w podrzucie co dało 89 pkt.

   Niespodzianką było 3 miejsce Juli Kucharskiej która debiutowała w zawodach zagranicznych podobnie jak Oliwka.

  Ale tutaj nie było tak łatwo bo aby pokonać najlepszą zawodniczkę ze Słowacji Kristinę Jóskową było jasne że trzeba dźwigać powyżej rekordów życiowych. W rwaniu atak na rekord życiowy 15 kg nieudany. W podrzucie zaliczone wszystkie podejścia z nowym rekordem życiowym 18 kg. Julia była najlżejszą zawodniczką całych zawodów i uzyskała 83 pkt sinclaira a na czwartym miejscu Kristina Jóskowa ze Słowacji 75 pkt. Pozostałe zawodniczki nie stworzyły zagrożenia naszym dziewczynom uzyskując słabsze wyniki punktowe. 

A w tą sobotę w Havirovie ( Czechy) wystąpią nasi chłopcy do lat 12.

Zdjęcie z podium po zawodach w Koszycach.

Tekst i foto. Adam Kraska