Najnowsze Aktualności

Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieżowej

W dniach 8-10 lipca w Zamościu odbywał się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży ( Mistrzostwa Polski do lat 17)

Bardzo dobrze zaprezentował się Szymon Góralski zdobywając złoty medal w kategorii do 55 kg.

Szymon zaliczył wszystkie podejścia w rwaniu i uzyskał 83 kg. Po tym boju zajmował 2 miejsce ze stratą 1 kg do lidera.

W  podrzucie nie dał szans rywalom i podrzucając 106 kg wyprzedził prowadzącego po rwaniu zawodnika aż o 16 kg. Warto wspomnieć że Szymon wygrał czwarty rok z rzędu Mistrzostwa Polski ( 3 razy do lat 15) i do tej pory jest niepokonany w Polsce.

Dzień wcześniej Natalia Winiarska zajęła 5 miejsce w kategorii do 64 kg z wynikiem 50 kg w rwaniu i 61 kg w podrzucie. Był jeszcze atak na 66 kg co dało by medal brązowy ale sztanga okazała się za ciężka.

9 lipca w Czeskim Pilźnie zadebiutowała w reprezentacji Polski Wiktoria Kasielska.  Wiktoria wyrwała 55 kg i podrzuciła 73 kg.

Turniej Nadziei Olimpijskiej wygrała ekipa Węgier.  Polska zajęła drugie miejsce. Brąz przypadł gospodarzom z Czech.