Najnowsze Aktualności

Mistrzostwa Europy

Od 10 do 17 sierpnia w Raszynie odbywały się Mistrzostwa Europy do lat 15 i 17 w podnoszeniu ciężarów, które zostały przeniesione z Rosji.

Historyczny sukces młodych sztangistów z Wierzbna.

Jeszcze przed startem poprawili "rekord klubu" w ilości zakwalifikowanych zawodników do Europejskiego czempionatu.

Nigdy jeszcze nie mieliśmy aż 5 zawodników startujących w reprezentacji Polski ( najwięcej ze wszystkich klubów w kraju).

Po raz pierwszy nasi zawodnicy przywieźli też 2 medale !!!!!!

Najlepiej spisała się obrończyni tytułu Vice mistrzowskiego sprzed roku Amelia Łodzińska zdobywając srebrny medal Mistrzostw Europy w kategorii do 45 kg.

Amelia wyrwała 56 kg i podrzuciła 72 kg co jest jej nowym rekordem życiowym.

Wygrała Klaudia Ertugrul z Turcji z wynikami 58 kg w rwaniu i 74 kg w  podrzucie a brąz przypadł zawodniczce z Francji z wynikiem 57 kg rwanie i 70 kg podrzut.

Szczęśliwie zadebiutował w reprezentacji Florian Dąbek który pomimo drobnej kontuzji zdobył brązowy medal.

Florian zaliczył wszystkie podejścia i uzyskał 95 kg w rwaniu i 113 w podrzucie. Jeszcze miesiąc temu start stał pod dużym znakiem zapytania ale delikatne treningi pozwoliły uzyskać ten wynik. Florek w swojej normalnej dyspozycji dźwiga dużo większe ciężary, takie które pozwoliły by walczyć o złoto ale to już w przyszłym roku :-)

Wygrał Kurdybakha Valentyn z Ukrainy a drugi był Tchurz Jan z Czech.

Bardzo dobrze zaprezentował się Szymon Góralski który z wynikiem 85kg w rwaniu i 105 w podrzucie zajął wysokie szóste miejsce. W planie  był jeszcze atak na rekord polski w podrzucie 111 kg ale druga próba na 105 była nieudana i trzeba było powtarzać 105 kg w ostatnim podejściu.

Udany debiut na Mistrzostwach Europy zanotowała Wiktoria Kasielska, która w tamtym roku przegrała rywalizację o miejsce w składzie Kadry Narodowej ,ale przez ten czas zanotowała największy postęp wśród wierzbiańskich zawodników. Wiktoria startująca w wadze do 49 kg wyrwała 58 kg i podrzuciła 72 kg co dało ostatecznie siódme miejsce w Europie.

Słabszy start zanotowała Gabriela Szymańska zaliczając tylko jedno podejście w rwaniu 63 kg. W podrzucie 81 kg.

Wynik sporo słabszy od rekordów życiowych ale na osłodę wysokie piąte miejsce w kategorii 71 kg.

Analizę startów zrobimy za dwa tygodnie a teraz dla kadrowiczów zaczęły się krótkie wakacje.

Szczególne podziękowania dla naszej Gminy za wkład w sukcesy naszych zawodników oraz naszych sponsorów Pana Ryszarda Gorczycy - Honorowy Prezes Klubu i Panu Leszkowi Waś.

Najmłodsi zawodnicy przebywają na zgrupowaniu sportowym w Kaszewcu.

Na  zdjęciu Amelia, Florek z medalami, Wiktoria z Szymonem i Gabrysia.