Najnowsze Aktualności

Mistrzostwa Europa Masters

Kilka dni po sukcesie młodych zawodników LKS Polwica Wierzbno do walki na Mistrzostwach Europy Masters przystąpili najstarsi zawodnicy pod wodzą Katarzyny Kraski.

Złoty medal wywalczył Adam Kraska w kategorii + 109 kg z wynikiem 140 kg w rwaniu i 170 w podrzucie.

Srebro przypadło Oriekhov Andrii z Ukrainy a brąz zdobył Kudej Pavel z Czech.

Srebro po emocjonującej walce zdobył Radosław Małecki w kategorii 89 kg. Radek wyrwał 118 kg i podrzucił 146kg. Był jeszcze atak na 166 kg na złoty medal ale tym razem sztanga okazała się minimalnie za ciężka.

Złoto zdobył Hertrampf Biorn z Niemiec a brąz Huet Florian z Francji.

W kategorii do 96 kg siódme miejsce zdobył Sebastian Konon z wynikiem 106 kg w rwaniu i 123 w podrzucie.

Tutaj wygrał Fontenelle Vincent z Francji drugi był Zasowski Jarosław z Polski a trzeci Pangonis Romas z Litwy.

Oprócz dwóch medali Adam i Radek stanęli również na podium w klasyfikacji open. Złotą statuetkę otrzymał Adam Kraska a brązową Radosław Małecki. Srebrna przypadła Niemcowi który wygrał w kategorii 89 kg Hertrampfowi Biornowi.

Polska drużyna zajęła w klasyfikacji mężczyzn pierwsze miejsce.